Сполучені Штати ще до повалення режиму талібів знали, що пакистанський індустрій порт Карачі слугував перевалочним пунктом для бойовиків Аль-Каїди, які прямували до центрів вишколу терористів в Афганістані. Арешт минулого місяця у Карачі Рамзі бін аль-Шайбаха, підозрюваного в організації атак 11 вересня, підтвердив припущення, що керівники Аль-Каїди знайшли притулок у Пакистані. Семеро з них Пакистан уже видав Сполученим Штатам раніше.
Минулого місяця Ісламабад проголосив свою перемогу над терористичною мережею, але спецслужби підозрюють, що саме Аль-Каїда причетна до масового вбивства пакистанських християн минулого тижня у Карачі.
Поховання тіл загиблих і жалобні церемонії відтак перетворилися на масову антиурядову демонстрацію із сутичками з поліцією. Демонстранти вимагали від уряду захисту християн від тероризму. Проте, експерт із питань тероризму з Міжнародного кризового центру в Ісламабаді Наджум Муштак вважає не вірним приписувати усе насильство в Карачі Аль-Каїді: "Роками Карачі перебували в центрі насильства. Я не пригадую жодного місяця у минулому, коли місто не зазнало б терористичного акту. Стрілянина снайперів і вибухи стали нормою. Там діють різні кримінальні групи, повно нелегальних іммігрантів."
Як портове місто, Карачі сповнене економічної діяльності: близько 60-ти відсотків податків до бюджету Пакистану надходить звідти, більше половини промислових підприємств країни знаходиться саме там, а кількість населення постійно зростає завдяки іммігрантам. Якщо 20 років тому у Карачі проживало 5 мільйонів, то сьогодні - 12 мільйонів мешканців, причому третина з них живе в умовах без води, електрики або доріг.
Але, у чому ж причина високого рівня насильства у Карачі? Колишній губернатор провінції Сінг Кемаль Азфар вважає, що вона полягає у соціальній прірві між заможними й бідняками, а також у перенаселенні міста й бракові інфраструктури.
До цього докладає руки й місцева мафія. Її головне поле діяльності – наркотики. Карачі вважають головним центром перемитництва наркотиків з Афганістану на Захід. Відомо, що 90 відсотків героїну надходить до Західних терен саме з Афганських.