Доступність посилання

ТОП новини

Як живуть у Карачі?


Як живуть у Карачі?

Прага, 3 жовтня 2002 – Найбільше пакистанське місто Карачі упродовж останнього року в інформаційних повідомленнях все частіше пов’язували з діяльністю терористів. Місто стало притулком для утікачів Аль-Каїди після повалення Талібану в Кабулі. Але, чи одна лишень Аль-Каїда винна у насильстві, що панує в Карачі.

Сполучені Штати ще до повалення режиму талібів знали, що пакистанський індустрій порт Карачі слугував перевалочним пунктом для бойовиків Аль-Каїди, які прямували до центрів вишколу терористів в Афганістані. Арешт минулого місяця у Карачі Рамзі бін аль-Шайбаха, підозрюваного в організації атак 11 вересня, підтвердив припущення, що керівники Аль-Каїди знайшли притулок у Пакистані. Семеро з них Пакистан уже видав Сполученим Штатам раніше.

Минулого місяця Ісламабад проголосив свою перемогу над терористичною мережею, але спецслужби підозрюють, що саме Аль-Каїда причетна до масового вбивства пакистанських християн минулого тижня у Карачі.

Поховання тіл загиблих і жалобні церемонії відтак перетворилися на масову антиурядову демонстрацію із сутичками з поліцією. Демонстранти вимагали від уряду захисту християн від тероризму. Проте, експерт із питань тероризму з Міжнародного кризового центру в Ісламабаді Наджум Муштак вважає не вірним приписувати усе насильство в Карачі Аль-Каїді: "Роками Карачі перебували в центрі насильства. Я не пригадую жодного місяця у минулому, коли місто не зазнало б терористичного акту. Стрілянина снайперів і вибухи стали нормою. Там діють різні кримінальні групи, повно нелегальних іммігрантів."

Як портове місто, Карачі сповнене економічної діяльності: близько 60-ти відсотків податків до бюджету Пакистану надходить звідти, більше половини промислових підприємств країни знаходиться саме там, а кількість населення постійно зростає завдяки іммігрантам. Якщо 20 років тому у Карачі проживало 5 мільйонів, то сьогодні - 12 мільйонів мешканців, причому третина з них живе в умовах без води, електрики або доріг.

Але, у чому ж причина високого рівня насильства у Карачі? Колишній губернатор провінції Сінг Кемаль Азфар вважає, що вона полягає у соціальній прірві між заможними й бідняками, а також у перенаселенні міста й бракові інфраструктури.

До цього докладає руки й місцева мафія. Її головне поле діяльності – наркотики. Карачі вважають головним центром перемитництва наркотиків з Афганістану на Захід. Відомо, що 90 відсотків героїну надходить до Західних терен саме з Афганських.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG