Доступність посилання

ТОП новини

У Сербії в середу відбулася перша в історія телевізійна дуель претендентів на пост президента


У Сербії в середу відбулася перша в історія телевізійна дуель претендентів на пост президента

Белград, 10 жовтня 2002 – Воїслав Коштуніца й Миролюб Лабус разом закликали своїх прихильників узяти участь у другому турі, оскільки бойкот виборів міг би призвести до дестабілізації.

Двогодинний діалог відбувся у столичному Медіа-центрі, заснованому Незалежною спілкою журналістів. Кандидати таким чином прямо визнали, що ця інституція відіграла дуже важливу роль у розвиткові демократії у Сербії. Президент Югославії Воїслав Коштуніца і союзний віце-прем'єр-міністр Миролюб Лабус на початку звернулися до виборців спільною заявою, закликаючи їх не бойкотувати вибори. У разі якщо президента не буде обрано Сербії загрожує анархія, попередили Коштуніца й Лабус.

Претенденти на пост президента відповідали на запитання редакторів п’ятнадцяти найвпливовіших мас-медіа. Хоча вони наполягали на тому, що їхні політичні й економічні програми багато в чому відрізняються, справжньої полеміки й політичного шоу не було. На думку оглядачів, був це м’який діалог кабінетного аналітика з прагматичним технократом.

Щодо програми то Коштуніца, зокрема, наполягає на необхідності ухвалення нової конституції й низки нових законів, без яких, за його словами, не можна перебудувати політичну й економічну системи. Лабус доводить, що реформа уже розпочалася й дає значні результати.

Оскільки в першому турі проголосувало лише 54 відсотки виборців, багато хто вважає, що у неділю 13 жовтня на виборчі дільниці не вийде необхідна половина електорату плюс один виборець. Між тими, хто виступає за бойкот виборів, є й лідер ультранаціоналістів Воїслав Шешель, який у першому турі здобув 23 відсотки голосів. Коштуніца й Лабус згідні в тому, що неуспіх виборів сприяв би саме Шешелю.

Із закликом прийти на виборчі дільниці цього тижня вже двічі звернувся патріарх Павло, глава Сербської православної церкви, виступаючи проти бойкоту виборів. Мас-медіа у Белграді повідомляють, що адміністрація Сполучених Штатів, Європейський Союз, НАТО та уряди Франції й Росії також оприлюднили заяви, якими закликають громадян Сербії взяти участь у другому турі виборів. Усе-ж, опитування громадської опінії засвідчують, що значна частина виборців не зацікавлена голосувати. Коштуніца й Лабус у першому турі разом дістали два мільйони голосів. Щоби вибори було оголошено дійсними, необхідно, щоби проголосували 3,27 мільйона виборців.

Більшість оглядачів вважає, що претендентам досі не вдалося запевнити громадян, що в їхньому інтересі є обрати президента.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG