Доступність посилання

ТОП новини

Іракська тема


Іракська тема

Прага, 16 жовтня 2002 – Тема Іраку, зокрема вівторковий референдум і підготовка США до можливого удару залишаються у центрі уваги західних коментаторів. Як і раніше, думки оглядачів щодо воєнної акції в Іраку поділені. Натомість переважна більшість або всі західні оглядачі вважають референдум у справі продовження президентських повноважень Саддама Хусейна політичним фарсом.

Поряд із підтримкою ідеї воєнної акції в Іраку з метою усунення режиму Саддама Хусейна від влади чимало коментаторів гостро критикують таку можливість. У сьогоднішніх номерах газет «Чікаґо трібн» і «Вашингтон пост» з’явилися подібні за змістом коментарі із критикою адміністрації президента Буша, яка наполягає на якнайшвидшій воєнній акції, не думаючи про її наслідки. Президент Буш отримав дозвіл конгресу США розпочати воєнну акцію, пише голова Чікаґської теологічної семінарії у газеті «Чікаґо трібюн». Таким чином Сполучені Штати вперше за свою новітню історію мали б ударити по країні, яка не атакувала нас або наших союзників. Ми мали б удатися до першого удару, чого США не допускали навіть за часів холодної війни. На думку автора, ця війна не може бути виправдана. Святий Августин, за його словами, бажав знати – чи витримають християни нашестя варварів. У випадку удару США по Іраку, підкреслює автор, це Сполучені Штати мали би виступити в ролі варварів. Так ми нічому і не научилися протягом півторитисячолітньої історії поступу моралі, пише на закінчення голова Чікаґської теологічної семінарії у газеті «Чікаґо трібюн».

Тим часом фахівець з міжнародних взаємин, професор університету Джорджа Вашингтона у США Леон Фурт гостро критикує плани Вашингтона поставити в післявоєнному Іраку тимчасовий уряд під наглядом американського військового представника на зразок генерала Дугласа МакАртура в Японії після другої світової війни. Автор критикує також сам підхід президента Буша до проблеми Іраку, який (тобто президент Буш) покладається радше на однобічне застосування сили, а не на широку міжнародну підтримку.

Західні коментатори відгукуються також на вівторковий референдум в Іраку у справі продовження президентських повноважень Саддама Хусейна ще на 7 років. Саддам здобув перемогу, за нього проголосували всі сто відсотків виборців. Щоправда, він не мав суперників, виступивши, як єдиний кандидат. Оглядачі радше з гумором коментують цю подію, підкреслюючи, однак, що цей політичний спектакль засвідчив про цілковитий контроль диктатора над іракським населенням.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG