Доступність посилання

ТОП новини

Леонід Кучма у пастці, яку сам і створив


Леонід Кучма у пастці, яку сам і створив

Прага, 21 жовтня 2002 – Президентові Кучмі доводиться сьогодні розплачуватися за свої діяння. Він потрапив у пастку, яку сам й створив. Про це пише у понеділок британський діловий щоденник "Файненшл Таймс", він вперше вміщує одразу 4 публікації про ситуацію з Україною та її президентом.

У президента Кучми немає друзів, сьогодні його друзі – у Багдаді, і він сам у цьому винен. Розбудовуючи свою владу, Кучма намагався догодити конкуруючим в Україні лоббі з різними інтересами: для Заходу він намагався бути реформатором, що витягає країну з обіймів Росії і зближує її з Євросоюзом і НАТО; для Москви він був старим другом, який вітав російські компанії, що не завжди чесно потрапляли на український ринок. А у себе в країні президент намагався утриматися при владі будь-якою ціною – його звинувачують навіть у замовленні вбивства.

У редакційній статті британського щоденника "Файненшл Таймс" мовиться, що через фрагментарність опозиції, Кучмі очевидно залишатися на своїй посаді ще до 2004 року. Захід не повинен диктувати Україні зміну керівництва: українці нехай самі вирішують, чи влаштовує їх очікування 2004, чи варто спробувати ризикованіший шлях - змусити Кучму піти зараз. Щоденник радить Заходу продовжувати тиск на Кучму за радари, які важливі самі по собі, і які також стали символом втрати Києвом здорового глузду.

Поступово збираються і докази проти України і Білорусі: записи у кабінеті Кучми, перехоплення поставок, арешт підозрюваних торговців, звіти західної розвідки, дипломатичні маневри Багдада. За спостереженнями британської газети, час ймовірного продажу Кольчуг Іраку збігається із спробами Багдада посилити політичні та економічні контакти з Україною та Білоруссю: його дипломатичні ініціативи, такі як призначення минулого літа свого посла у Києві супроводжувалися ознаками зацікавленості Іраку в купівлі зброї. Іракського посла Можара аль Дурі, який раніше був у Москві, у Росії вважають близьким до Саддама Хусейна. "Файненшл Таймс" також повідомляє, що на конференції цього місяця у Вашингтоні, представник Держдепартаменту Стівен Пайфер заявив, що США таки мають докази можливої присутності в Іраку українських Кольчуг, але не готові їх представити. До речі, за свідченням Мельниченка, у розмові з колишнім головою СБУ Леонідом Деркачем Кучма називав Пайфера "мудилою".

А син Леоніда Деркача – Андрій згадується "Файненшл Таймс" у контексті свідчень сумнозвісного торговця зброєю Леоніда Мініна, що понад 2 роки був ув’язнений в Італії, зокрема і за звинуваченнями у контрабанді українською зброєю. У письмових свідченнях італійській поліції, які на власні очі бачив кореспондент газети, Мінін посилається на його помічників в Україні - бізнесмена Вадима Рабиновича та народного депутата Андрія Деркача, якого кореспондент називає колишнім агентом СБУ.

У понеділковому числі британський щоденник нагадує і про візит делегації Талібану до Києва й Одеси у вересні 1999 року; до її складу входили й двоє представників Аль-Каїди, які хотіли купити зброю і цікавилися вишколом пілотів. Делегацію приймали вищі українські посадовці, а сам візит стався перед запровадженням ембарго ООН на продаж зброї Талібану. Деякі легальні поставки зброї Україною викликають стурбованість. Цьогорічний звіт міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у колишній Югославії виявив, що у 1999 році напередодні етнічних розправ сербів над Косовськими албанцями, Україна таємно відправила Белграду вертольоти і запасні деталі.

Але, ймовірна стомільйонна оборудка з українськими радарами залишається головною поміж підозр, що напередодні можливої війни Ірак пробує придбати зброю в країнах колишнього Союзу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG