Доступність посилання

ТОП новини

Урядова криза в Ізраїлі


Урядова криза в Ізраїлі

Прага, 5 листопада 2002 – Західні коментатори широко відгукуються на урядову кризу в Ізраїлі в контексті останніх палестинських терористичних актів, які підірвали позиції ізраїльських лібералів і прихильників відновлення близькосхідних переговорів. Оглядачі критикують палестинських лідерів, які не можуть поставити під контроль екстремістські угруповання, що фактично зводять нанівець шанси відновлення переговорів і дальшого створення палестинської держави.

Коментатор британської газети «Ґардіян» Ян Барума вважає, що за умов, коли прихильник твердої лінії Шарон втратив свої позиції й оголосив дострокові парламентські вибори на лютий наступного року, продовження палестинського терору фактично вибиває ґрунт з-під ніг ізраїльських лібералів і посилює радикальні настрої в ізраїльському суспільстві. За його словами, багато людей живуть у страху від дальших кроків їхнього уряду у випадку продовження конфлікту. Хоча, як підкреслює коментатор, це ще не означає поразки поміркованих. Більшість ізраїльтян, за словами автора, не приймають фашизму або етнічних чисток. Вони просто бажають мати почуття безпеки. Дотепер прихильник твердої лінії Шарон гарантував їм таке почуття більшою мірою, ніж помірковані. Ця ситуація могла би змінитися, як вважає автор, проте помірковані потребують підтримки, яку одержують, приміром, прихильники твердої лінії від єврейських радикалів і релігійних фанатиків - як євреїв, так і християн.

Цю ж тему порушує німецька газета «Франкфуртер альґемайне цайтунґ», яка вважає, що розвал минулого тижня ізраїльської правлячої коаліції, очолюваної Шароном, призвело до розписання нових парламентських виборів в Ізраїлі. Таким чином ізраїльтяни мають нині вибір між двома лідерами, представниками однієї партії Лікуд, тобо між Шароном, який може і далі утриматися при владі, і Беньяміном Нетанягу – колишнім прем’єр-міністром. На думку газети, ослабла партія праці, яка виступає за переговори і поступки палестинцям, не має шансів на широку підтримку, особливо за нинішніх умов, коли палестинські лідери не поспішають з реформами автономії.

Тим часом газета «Інтернешанел геральд трібюн» вважає, що, попри урядову кризу прем’є-міністр Ізраїлю Шарон завдяки своїй провідній партії Лікуд тримає ситуацію під контролем. Інша причина – чому опоненти Шарона не підтримали вотуму недовір’я до його уряду, на думку газети, це складна економічна ситуація Ізраїлю і ухвалення наступного року бюджету, підготованого саме урядом Шарона. На додаток до політичної, як вважає газета, відставка уряду Шарона могла б викликати й економічну кризу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG