Доступність посилання

ТОП новини

У Празі добігає кінця підготовка до самміту НАТО, котрий має розпочати свою роботу 21 листопада цього року


У Празі добігає кінця підготовка до самміту НАТО, котрий має розпочати свою роботу 21 листопада цього року

Прага, 7 листопада 2002 - За всю повоєнну європейську історію сталось уперше, що одна з країн звернулась до США надати допомоги в охороні своєї безпеки. Вперше також Чеська Республіки ухвалює з цього приводу спеціальний закон, оскільки такого досі чинне законодавство не мало. Ймовірно тому досить неоднозначно ставляться до чужої військової присутності самі чехи. Навчені гірким історичним досвідом від радянських визволителів, які залишились на їхній землі на кілька десятків років, чехи з тривогою запитують, чи не стануть знову їхні поля і городи базою для чужого війська.

Однак на відміну від окупаційних часів, нині чеська політика надзвичайно відкрита. Зведені за понад 10 років незалежності демократичні інститути, цивільні контролюючі органи щоденно тримають всі дії уряду немов під мікроскопом. Так, ново ухвалений закон щодо військової допомоги США в забезпеченні безпеки самміту НАТО відразу прокоментував міністр оборони Ярослав Тврдлік. Він підтвердив, що від 15 до 30 листопада чеське небо охоронятимуть до 15-ти американських винищувачів і щонайбільше 250 військових і запевнив що 90 відсотків усіх витрат за півмісячне утримання американських військових беруть на себе США. Чеська та американська армія тісно співпрацюватимуть, при чім, під командуванням чеського міністра оборони. Тільки він уповноважений віддавати накази.

Самміт НАТО розпочне свою роботу 21 листопада. До Праги має прибути 46 глав держав та урядів, близько двох з половиною тисяч політиків, 5 тисяч журналістів з усього світу. За дотриманням порядку в столиці наглядатиму понад 5 тисяч поліцейських, у тому числі – й бригади спеціального призначення. Справа в тім, що до Праги, за окремими даними, готується приїхати кілька тисяч демонстрантів. Серед них, за даними поліції, й члени радикального об’єднання Я БАСТА. Чеська поліція намагатиметься не допустити погромів, до яких дійшло в Празі два роки тому під час засідання Міжнародного валютного Фонду. Зокрема, один з нових законів забороняє демонстрантам закривати обличчя масками, мати у себе кийки чи газові балончики. На неприступні фортеці перетворяться Палац конґресів - місце проведення самміту, готелі, де житимуть гості, празький Град – резиденція чеського Президента. А тому чеська поліція вже зараз звертається до громадян, по можливості, покинути на цих кілька днів Прагу, оминати натовпи, закрити в центральних районах крамниці й ресторани, а школярів відпустять на позачергові канікули. Вже нині на кордонах посилено перевірки паспортів і вантажів, а поліція виділила кілька безкоштовних цілодобових телефонних ліній для довідок і повідомлень.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG