В матеріалі МКГ відзначається, що для вивозу будь-якої кількості зброї необхідно зібрати підписи п’яти начальників у Мінобороні, відповідні документи Союзної митної служби та трьох міністерств поліції – Югославії, Сербії і Чорногорії. Про такі операції повинна знати й військова Служба контррозвідки, керівник якої тісно співпрацює з Коштуніцею. Це саме стосується й поїздок до Іраку офіцерів та військових експертів.
Якщо б югославські урядовці через недбалість своїх співробітників навіть не знали про заборонену торгівлю, про це владу й главу держави ще у липні минулого року попередила адміністрація Сполучених Штатів, а в січні нинішнього року – Міністерство закордонних справ. Все ж, Коштуніца стверджує, що він дізнався про аферу щойно 17 жовтня.
З-поміж згаданих урядовців досі коротко відреагував лише союзний міністр поліції Зоран Жівкович. Він каже: “Не знаю, що таке Міжнародна кризова група й мене не обходить, про що вона пише”. Підсумовуючи, газета Данас повідомляє, що аналітик МКГ Джеймс Лайон цими днями виїхав з Белграда ймовірно тому, що тут не почував себе безпечно.
Щодо Чорногорії, відставка президента Дюкановича не є несподіванкою. Він хоче стати прем’єр-міністром й нести особисту відповідальність за дуже важливі рішення уряду. На думку оглядачів, Дюканович впевнений, що в кріслі голови уряду матиме кращі можливості для підготовки референдуму про незалежність республіки. До виборів, які призначено на 22 грудня, виконуючим обов’язків президента на підставі Конституції буде спікер парламенту Филип Вуянович.