Доступність посилання

ТОП новини

Незалежна медіа профспілка буде створена в Одесі...


Незалежна медіа профспілка буде створена в Одесі...

Одеса, 4 грудня 2002 - Ініціативна група журналістів створила в Одесі організаційний комітет з проведення установчих зборів медіа-профспілки. Тут були представники кількох міських та всеукраїнських засобів масової інформації.

Учасники зборів говорили, що на прикладі Одеси назріла необхідність захисту політичних прав журналістів.

За незалежне слово їх вже не лише б’ють, але і жорстоко вбивають.

Злочинці не покарані дотепер, а міліція висуває такі версії, які крім сумної посмішки нічого викликати не можуть.

На парламентські слухання, 04 грудня, від Одеси поїхали у більшості своїй журналісти, видання яких мають у співзасновниках владні структури. Але, навіть вони вже наважилися назвати серед вбитих невідомими журналістів колись популярного ведучого Одеського обласного радіо Володимира Бехтера та одного з провідних журналістів газети “Вечірня Одеса” Юрія Іванова.

Перший з них потрапив до реанімації з Жовтневого РВВС Одеси, а другого міліція зробила самогубцем. Тоді версію вбивства навіть не розглядали. Хоча, підстави для цього були всі...

Юрій Іванов не погодився з рішенням суду у справі вбивства головного редактора газети “Вечірня Одеса” Бориса Дерев’янка і пропонував переглянути цю справу. Але, багатьом такий розвиток подій був не до вподоби...

Цікаво, що Володимир Бехтер свого часу був нагороджений відзнакою за найкраще висвітлення роботи правоохоронних органів. А тодішній керівник обласної міліції Іван Григоренко в інтерв’ю кореспонденту Українського державного радіо, напевне навіть не почервонівши, заявив, що “журналіст загинув внаслідок неодноразових падінь на вулиці...”

Іван Григоренко вже пізніше обіймав посаду заступника голови обласної держадміністрації, а програвши з тріском боротьбу за парламентське крісло – Він знайшов притулок на посаді Голови Суворовської райдержадміністрації Одеси.

До речі, нинішній міський голова Одеси Руслан Боделан так само не виконав своєї гучної колись обіцянки розповісти кому потрібна була смерть головного редактора газети “Вечірня Одеса” Бориса Дерев’янка...

Але, повернімося від сумної історії до зборів зі створення оргкомітету профспілки незалежних журналістів.

Журналісти запропонували обрати Головою оргкомітету політичного оглядача газети “Юг” Леоніда Заславського.

За його словами, “соціальний та правовий захист журналістів пов’язаний з законодавчим забезпеченням свободи слова і реальним його виконанням.

Незалежність не є правом бути вільним від впливу держави. Працівники мас медіа, які пов’язані з владою, де вона є їхнім засновником чи співзасновників, не спроможні відстоювати свободу слова.

В Україні нині процвітає тиск органів місцевого самоврядування на незалежні засоби масової інформації. Саме проти цього слід боротися.

В Одесі всі електронні засоби масової інформації є під контролем міськвиконкому чи облдержадміністрації. Вони виконують їхнє замовлення”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG