Доступність посилання

ТОП новини

9 та 10 грудня в Брюсселі триває засідання ради міністрів Європейського Союзу на рівні глав дипломатичних відомств 15-ти країн учасниць ЄС


9 та 10 грудня в Брюсселі триває засідання ради міністрів Європейського Союзу на рівні глав дипломатичних відомств 15-ти країн учасниць ЄС

Брюссель, 9 грудня 2002 - Одним із головних питань, яке обговорюють цими днями міністри Євросоюзу зі своїми колегами з центрально- та східноєвропейських країн кандидатів у ЄС - це стан готовності країн кандидатів до вступу в Європейський Союз. Сьогодні цей стан викликає тривогу в керівництва ЄС.

Першою несподіванкою, яка чекала цього понеділка брюссельських журналістів - це повна зміна порядку денного сесії Ради Міністрів ЄС. Такі питання як близькосхідний конфлікт, становище на Західних Балканах, Афганістан, що їх міністри планувати обговорити в найпершу чергу, несподівано були перенесені на наступний день. Натомість відбулись переговори з делегаціями від кожної країни кандидата в Європейський Союз.

Така несподівана зміна в програмі засідання Ради міністрів ЄС, переконані тутешні спостерігачі, викликана проблемами в підготовці країн-кандидатів до вступу в Європейський Союз. Сенсацією став лише той факт, що нині з усіх 12 ти країн– аплікантів лише єдиному Кіпрові вдалось виконати усі 33 вимоги, поставлені Євросоюзом перед країнами-кандидатами для того, щоб стати повноправним членом Європейського Союзу. Таким чином Кіпр цього понеділка офіційно завершив з Європейським Союзом переговори про долучення до ЄС, навіть попри те, що Кіпрові досягти таких показників серйозно заважали його відносини з Туреччиною. Мабуть всім відомо, що північна частина Кіпру перебуває під контролем Туреччини. Тепер кіпріоти вважають, що вступ до ЄС допоможе швидшому розв’язанню цієї проблеми.

Щодо решти країн, які є кандидатами в Євросоюз, то кожна з них має двосторонні непорозуміння з Європейським Союзом. В першу чергу це стосується сільськогосподарської сфери. Країни-кандидати вимагають від ЄС збільшення квот для поставок сільгоспвиробів в західну Європу. Вони просять збільшити квоти на понад 30 відсотків, а Євросоюз допускає збільшення імпорту з цих країн не більше ніж на 25 відсотків. Інше питання стосується збільшення фінансової допомоги країнам-кандидатам з боку ЄС. Тому дипломатам доведеться працювати в досить напруженому режимі, аби знайти консенсус до завершення нинішнього року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG