Доступність посилання

ТОП новини

Якою буде Україна за п’ять років? Прогноз західних аналітиків


Якою буде Україна за п’ять років? Прогноз західних аналітиків

Прага, 9 грудня 2002 – В Україні мало хто береться передбачити, що буде наступного тижня, але західні аналітики набираються сміливості робити п’ятилітні прогнози. Отже, якою бачать Україну 2007 року фахівці британської дослідницької компанії Economist Intelligence Unit.

Умовно прогноз британських аналітиків можна розділити на дві частини, добрі новини і погані. До добрих належить те, що англійські вчені вважають, що падіння виробництва в Україні у найближчі п’ять років уже не буде, і її економіка зростатиме на стабільному рівні 4-5% за рік. Макроекономічна стабільність, яка, на думку британських експертів, теж уже стала нормою життя в Україні, сприятиме зростанню внутрішнього попиту та відносній податковій дисципліні. І хоча інфляція пришвидшиться після рекордно низьких цьогорічних цифр, її стримуватимуть досить стабільний обмінний курс та розумна жорсткість монетарної політики.

Перекладаючи це мовою цифр, аналітики компанії Economist Intelligence Unit передбачають, що Валовий Внутрішній Продукт України зросте за 5 років на понад 20%, і становитиме понад 70 мільярдів гривень. Гривня за цей час має подешевшати лише до 5 гривень 80 копійок за американський долар, це, звичайно, якщо сам долар не дуже втрать на вазі. Зростання реальних зарплат, тобто включаючи фактор інфляції, уже не буде таким різким, як протягом останніх двох років, але поволі справи покращуватимуться. Валовий Внутрішній Продукт на душу населення, цей показник добробуту країни, збільшиться із нинішніх 850 до 1800 доларів, хоча і це буде майже вдвічі менше, ніж у нинішній Естонії.

До поганих нових належить те, що кількість цих «душ населення» в Україні ще помітно поменшає. До 2007 року, за оцінкою фахівців британської компанії, в Україні залишиться нецілих 47 мільйонів. Постійні струси на політичному олімпі України у зв’язку із непевною позицією президента та триваючим пошуком наступника після президентських виборів 2004 року, означатиме, що іноземні інвестори і надалі обходитимуть Україну стороною. Нестабільність буде постійною рисою уряду, а ризик частих перестановок не сприятиме тому, щоби міністри концентрували свою увагу на необхідних реформах. І все ж повільний поступ у приватизації, реструктуризації виробництва та адміністративна реформа, мають дещо покращити підприємницьке середовище в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG