Доступність посилання

ТОП новини

"Советская Россія" про "кучманізацію" України


"Советская Россія" про "кучманізацію" України

Прага, 19 грудня 2002 – Про культ особи російського президента Володимира Путіна дискутують багато і в самій Росії, і на Заході. Але як би не називали його популярність – усенародною любов’ю чи культом особи – ніхто бодай її не ставить під сумнів. Що ж до українського лідера Леоніда Кучми, то його занизький рейтинґ не дає підстав побоюватися розвитку культу особи. Але одна російська газета підозрює, що адміністрація українського президента хоче "кучманізувати" цілу Україну.

"Данілич" – так ніжно називає президента України його оточення, так про нього пише і автор щоденника "Советская Росія" Віктор Бакланов у статті з заголовком: "Данілич чекає на Нобеля, або Кучманізація України". Автор детально описує, як адміністрація президента прославляє свого лідера. Ну, наприклад, про те, що віднедавна у київських крамницях продають так звані "кучма-килими" з тканим зображенням обличчя Леоніда Кучми. Причому шедевр цей продають за однієї умови: щоби покупці обов’язково вішали килим на стіну, а не стелили під ноги. Такі килимочки коштують по 455 гривень, як пристойна місячна зарплатня. А купують їх державні службовці, різного рангу чиновники і, звичайно ж, бізнесмени. Як пише російська газета, продавці радо пояснять вам, що кучма-килимок – такий же символ України, як і прапор, герб та гімн.

За твердженням автора статті, адміністрація президента України вирішила, що ідея з килимами непогана, але вони не охоплюють широких мас, тому паралельно адміністрація активно поширює портрети Леоніда Даниловича. За даними "Советскої Россії", загальною кучмо-портретизацією України займається глава управління державної адміністрації генерал Дагаєв. У своєму директивному листі він начебто зобов’язав гілки влади негайно визначитися і замовити портрети президента різного розміру.

Згадує Віктор Бакланов і зусилля "придворних видавців", які масово видають товстезні збірки з доповідями і промовами Леоніда Даниловича, а нещодавно світ побачила блискуче оформлена, у коштовній палітурці книга-альбом про дружину президента – Людмилу Кучму. І, як пише автор статті, українського лідера обов’язково цитують у наукових працях, монографіях і навіть газетних публікаціях. Про це розповів авторові народний депутат Іван Бокий, який сказав: "Спробуйте у нас видати книжку, де немає цитат із творів Кучми – такого вченого навіть не пустять на поріг видавництва".

Але усе це, пише російська газета, лише рейтинґові кучмо-квіточки. Його оточення вирішило нагадати опозиції, з якою могутньою силою вона має справу: "Советская Россія" повідомляє, що Координаційний центр із питань розвитку українського козацтва одноголосно вирішив присвоїти Кучмі "найвищий із усіх коронних титулів" - звання коронного гетьмана українського козацтва. На честь 70-річчя Дніпрогесу "коронному гетьманові" подарували супер-шаблю, увесь приклад якої (так у газеті) вкритий золотим національним візерунком із вкрапленням 80 різнобарвних зерен гранату, нефриту і п’яти великих діамантів. Схожу шаблюку, загадує автор, подарували й Володимирові Путінові під час його візиту в Запоріжжя.

Але це ще не все. Оточення президента вирішило активно пропихати Леоніда Даниловича в науку. Як пише російська газета, йому вже присвоїли звання почесного академіка юриспруденції, політології, навіть кібернетичної фізики Дніпропетровського, Полтавського та Чернівецького університетів, вручили посвідчення "найкращого фізтехівця всіх поколінь" і "найкращого філолога України" (останнє звання – за безцінний внесок і збагачення народної ненормативної лексики). І нарешті кульмінацією називає газета ініціативу академіка Бориса Патона про висунення пана Кучми кандидатом на Нобелівську премію за успішну демократизацію України. На цьому, дорогі слухачі, дозвольте закінчити огляд статті у російському щоденнику "Советская Россія".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG