Доступність посилання

ТОП новини

Адміністрація Буша б`є по Україні санкціями


Адміністрація Буша б`є по Україні санкціями

Прага, 20 грудня 2002 – Америка вперше застосовує своє анти-терористичне законодавство і запроваджує проти України та островів Науру санкції. Адміністрація Буша вважає, що рішення стане наукою для інших країн. Санкції ускладнюють американським фінансовим установам робити бізнес в Україні, або співпрацювати з українськими банками. Про це повідомляють у п’ятницю західні щоденники. За що американці карають Україну найжорстокішими санкціями?

Щоденник "Вошінгтон Пост" пояснює рішення Білого Дому застосувати проти України фінансові механізми боротьби з тероризмом тиском на саму Адміністрацію Буша. Від неї вимагають конкретних результатів пошуку і блокування коштів терористів. Звіт ООН критикував недостатні зусилля міжнародної спільноти у цьому напрямку, і те, що терористи Аль Каїди вільно можуть переказувати свої кошти по цілому світі для підготовки нових терактів.

Особливо на застосуванні санкцій проти України наполягав Голова банківського комітету Сенату, демократ Пол Сарбанес, а заступник Міністра фінансів США Кеннет Дем визнав, що адміністрація постійно зволікала із запровадженням санкцій. І тепер, коли Білий Дім визначився, сенатори задоволені. Вони кажуть, що фінансові санкції проти України та Тихоокеанського острову Науру допоможуть ліквідувати фінансовий рай для наркоторговців, терористів та махінаторів з податками.

Якщо з Науру Національний Банк Сполучених Штатів вирішив припинити взагалі будь-які фінансові контакти, то проти України США вводять обмеження. Їхню суть пояснює "Вошінгтон Пост": якщо американські банки захочуть співпрацювати з українськими установами, то для цього їм буде потрібна детальна інформація від українського уряду про усіх власників банківських рахунків з їхніми адресами в Україні; американські банки також зобов`язують звітувати про будь-які трансакції з Україною, сума яких перевищує 50 тисяч доларів.

Британський щоденник "Файненшл Таймс" пише сьогодні, що Америка критикує Україну за відмову її банків повідомляти про підозрілі грошові перекази на великі суми та за відсутність схеми обміну фінансовою інформацією між банками та правоохоронцями. Газета здивована, як Сполученим Штатам на початку року вдалося домовитися з організацію ФАТФ відкласти на пізніше питання санкції проти таких держав як Україна.

Сьогодні також стало відомо про укладення угоди між Європейською поліцією Європол та Сполученими штатами. Угода, підписана у Копенгагені якраз стосується обміну інформацією щодо банківських рахунків та особистих даних підозрілих у тероризмі чи організованій злочинності осіб.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG