Доступність посилання

ТОП новини

Протести близькосхідних мусульман у Лос-Анджелесі


Протести близькосхідних мусульман у Лос-Анджелесі

Прага, 23 грудня 2002 – Наприкінці минулого тижня у Лос-Анджелесі відбулися демонстрації протесту, які влаштували мусульманські організації й активісти руху за громадянські права проти реєстрації вихідців із близькосхідних мусульманських країн. Нині журналісти коментують наслідки цієї кампанії, проведеної у рамках боротьби і превентивних заходів проти тероризму.

Ішлося про вихідців із таких мусульманських країн, як Іран, Ірак, Лівія, Судан і Сирія. Громадяни цих країн віком від 16 років, які перебувають на території США тимчасово і в багатьох з яких закінчилися візи (тобто вони перебувають у США нелегально) повинні були до понеділка зареєструватися в імміграційних офісах. Згідно з повідомленнями, лише у південній частині Каліфорнії живе приблизно 800 тисяч вихідців з Ірану і 85 тисяч з Іраку. З огляду на ситуацію після терористичних актів у Нью-Йорку і Вашингтоні минулого року і на ізольованість мусульманських громад імміграційні власті вирішили провести реєстрацію вихідців зі згаданих країн для виявлення тих, що нелегально перебувають у США. Згідно з повідомленнями, протягом тижня затримано 400 осіб для проведення з ними бесід і вияснення деталей їхнього перебування у Сполучених Штатах і в окремих випадках – зняття папілярних відбитків пальців. Лідери мусульманських громад твердять, що було затримано понад 700 осіб. Разом з активістами за громадянські права минулої п’ятниці вони провели в Лос-Анджелесі демонстрації протесту, вимагаючи припинити практику реєстрації мусульман і порівнявши нинішню кампанію з інтернуванням японців у США під час другої світової війни. Під час останнього уікенду Мусульманська рада із громадських питань за участю представників федеральних властей провела свою щорічну конференцію, на яку прибули 2 тисячі делегатів. Учасники цієї наради закликали власті скасувати програму реєстрації, назвавши її неефективною і заявивши, що ця кампанія не допоможе виявленню осіб, пов’язаних із тероризмом.

Імміграційні власті відкинули звинувачення мусульманських громад, пояснивши, що із кількох сот затриманих 227 осіб були заарештовані у зв’язку з тим, що їхні візи закінчилися і вони перебували на території США фактично нелегально, і лише 20 осіб залишилися під арештом у зв’язку із кримінальним минулим або іншими серйозними підозріннями. За словами представника імміграційних властей, програма реєстрації потрібна для забезпечення кордонів США і якщо під час її реалізації допущено будь яких помилок, то в майбутньому ці помилки буде виправлено.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG