Доступність посилання

ТОП новини

США: боротьба з бідністю у світі. Близький схід


США: боротьба з бідністю у світі. Близький схід

Прага, 26 рудня 2002 – Аналізуючи найнагальніші проблеми цього року, що минає, західні оглядачі порушують серед іншого соціально-економічні проблеми світу, зокрема зростаючий розрив між Заходом і країнами третього світу.

Чимало уваги західна преса присвячує ситуації на Близькому сході і навколо Іраку.

Коментуючи план Сполучених Штатів до 2015-го року скасувати усі митні тарифи на промислові вироби і заклики Вашингтона до країн Світової організації торгівлі піти за цим прикладом, колишній керівник програми розвитку ООН, нині фахівець від справ торгівлі, розвитку й міграції Бімол Ґош схвально відгукується на це рішення. Митні бар’єри нині коштують країнам третього світу 80 мільярдів доларів щороку, що становить понад 70 відсотків вартості всієї торгівлі між цими країнами. Однак, підкреслює автор, країни третього світу не виявили особливого ентузіазму з цього приводу. Хоча, на перший погляд, рішення справді нове і сміливе, поступ у цій ділянці надзвичайно повільний. На більшість продуктів мито і досі було незначне, проте, веде далі автор, коли ідеться про текстильні вироби й одяг, то Сполучені Штати (як зрештою й інші західні крани) різко обмежують квоти на імпорт цих товарів на свої ринки. Тим часом продаж саме цих товарів приносить найпомітніші прибутки і дає найбільші можливості працевлаштування у бідних країнах. За словами автора, країни третього світу не приховують свого песимізму і у сфері сільського господарства: західні країни, зокрема європейські не бажають відмовитися від субсидій фермерських господарств, чим унеможливлюють конкуренцію бідних країн на світових ринках. Автор наголошує, що 80 пропозицій, з якими останнім часом виступили країни третього світу, західні країни заблокували або відкинули.

Газета «Уолл стріт джорнел» порушує тим часом ситуацію на Близькому сході наприкінці цього року. Становище серйозно ускладнив, на думку газети, дозвіл ізраїльського керівництва єврейським поселенцям на будівництво нових 232-х будинків на палестинських територіях. Єврейські поселення на палестинських землях, підкреслює газета, залишається однією з найбільших перешкод на шляху до миру. У зв’язку з цим, підкреслює газета, палестинський лідер Арафат знову висловив сумніви у справі американського мирного плану.

Тим часом британська газета «Файненшл таймс», коментуючи заяву Джозефа Лібермана, провідного кандидата у президентській передвиборчій кампанії у США, висловлює оптимізм у справі відновлення близькосхідного мирного процесу. Газета підкреслює, що Ліберман цілком усвідомлює весь драматизм ситуації на Близькому сході і виступає за створення палестинської держави.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG