Доступність посилання

ТОП новини

Члени і прихильники Меджлісу кримськотатарського народу блокували кабінети керівництва Держтелерадіокомпанії “Крим”, вимагаючи кадрових змін у кримськотатарській редакції телебачення


Члени і прихильники Меджлісу кримськотатарського народу блокували кабінети керівництва Держтелерадіокомпанії “Крим”, вимагаючи кадрових змін у кримськотатарській редакції телебачення

Симферополь, 8 січня 2003 – На кримському республіканському телебаченні – конфлікт. Зранку в середу у Симферополі понад півсотні членів та прихильників Меджлісу кримськотатарського народу блокували кабінети керівництва Держтелерадіокомпанії “Крим”, вимагаючи кадрових змін у кримськотатарській редакції телебачення. Правоохоронці, які прибули на місце події, в її перебіг не втручалися.

Голова Бахчисарайського регіонального меджлісу Ахтем Чийгоз, який очолював учасників акції, заявив, що вони жодним чином не тиснуть на журналістів, а лише вимагають, щоб генеральний директор ДТРК “Крим” Валерій Низовий виконав, як цього вимагає чинне законодавство, рекомендації Ради представників кримськотатарського народу при Президенті України щодо кандидатури на посаду керівника кримськотатарської редакції республіканського телебачення: “Нам не зрозуміле небажання пана Низового врахувати ці рекомендації. З його боку тривають різного роду маніпуляції. Це він спровокував нас на такі радикальні дії. Ми прийшли запитати: на якій підставі він протиставляє себе рішенню вищого представницького органу кримських татар. Рішення Меджлісу має бути виконаним”, – сказав Ахтем Чийгоз.

Конфлікт розгорівся ще торік, коли Меджліс, він же – Рада представників кримськотатарського народу при Президенті України, – ухвалив рішення рекомендувати на посаду головного редактора кримськотатарської редакції республіканського телебачення автономії кандидатуру севастопольського журналіста Сеїт-Ісляма Кешвієва. Це, як стверджують представники Меджлісу, передбачено Положенням про Раду, підписаним Леонідом Кучмою. Однак гендиректор ДТРК “Крим” Валерій Низовий відмовився дослухатися до цих рекомендацій і призначив на посаду, що звільнилася, спершу Севілю Аледінову, а коли та відмовилася, то Сейрана Мамбетова. Обидва журналісти до цього працювали у цій же редакції. Сейран Мамбетов також заручився підтримкою своїх колег.

Заступник гендиректора ДТРК “Крим” Людмила Хорошилова назвала цю акцію представників Меджлісу “тиском на журналістів і на свободу слова”: “Все це суперечить законодавству і є спробою мітингами, погрозами і шантажем домогтися свого”. Пані Хорошилова каже, що таким чином керівництво Держтелерадіокомпанії “Крим” намагаються усунути від ухвалення кадрових рішень.

Тим часом спостерігачі відзначають, що це вже не перший конфлікт усередині ДТРК “Крим”, яким керує пан Низовий. Торік у грудні через протистояння з ним попереджувальний страйк провели журналісти інформаційних програм.

Учасники сьогоднішньої акції розблокували кабінети керівництва ДТРК “Крим” лише після втручання лідера Меджлісу Мустафи Джемілєва, однак конфлікт на кримському телебаченні триває.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG