Доступність посилання

ТОП новини

Північна Корея. Близький Схід


Північна Корея. Близький Схід

Прага, 8 січня 2003 – Після недавніх заяв президента США Буша про те, що Вашинґтон не має намірів уживати військову силу проти Північної Кореї, західні оглядачі аналізують перспективи вирішення проблеми ядерної програми Пхеньяна. Після недавнього терористичного акту в Тель-Авіві західна преса продовжує коментувати також ситуацію на Близькому Сході.

Коментуючи останні дипломатичні зусилля з метою переконати Пхеньян відмовитися від дальшої розробки ядерної програми, газета «Вашингтон таймз» підкреслює, що Північна Корея заслуговує на те, щоб повернутися на міжнародну сцену. Її спроби стати ядерною державою, як уважає газета, це лише справа міжнародного престижу. Крім того, Пхеньян бажає підписати зі США угоду про ненапад, щоправда, лише після того, як він накопичить деякі запаси ядерної зброї. Вести переговори з позиції сили, веде далі газета, значно легше. За обіцянку не продавати збагачений плутоній, ракети і зброю масового знищення Пхеньян бажає також отримувати ширшу гуманітарну допомогу і більше нафти. Мета цієї політики, як вважає «Вашингтон таймз», забезпечити виживання комуністичного режиму. Не поширення впливів або домінування, а саме виживання.

Британська газета «Файненшл таймз» теж порушує тему північнокорейської ядерної програми. Проблема полягає в тому, як уважає газета, що ізоляція комуністичного режиму з метою змусити його відмовитися від ядерної програми не має жодного успіху. Країна перебуває в ізоляції вже тривалий час, економіка прийшла в занепад, населення голодує. Тим часом режим вижив і навіть погрожує виробництвом плутонію, необхідного для ядерних боєголовок. За цих умов, як уважає газета, потрібно опрацювати низку рішучих обмежень, а також заохочень, щоб змусити Пхеньян повернутися до реального світу.

Серед відгуків у західній пресі на близькосхідні події, зокрема на відплатні акції Ізраїлю після недавнього терористичного акту в Тель-Авіві, переважають гостро критичні коментарі. На думку більшості оглядачів, відплатні акції не сприяють відновленню мирного процесу, а лише провокують дальше насилля. Приміром, газета «Нью-Йорк таймз» підкреслює, що відплатні дії Шарона були рішучі й негайні. Проте вони підривають перспективи поліпшення управління на палестинських землях і не служать справі припинення насилля, а тому, за словами газети, не служать інтересам Шаронової країни, тобто Ізраїлю. У відплату за останній терористичний акт, унаслідок якого загинуло 22 особи і понад сто було поранено, Шарон заборонив палестинській делегації взяти участь у лондонській конференції у справі Близького Сходу, де серед іншого відбудуться дискусії у справі реформи палестинського керівництва, у чому мав би бути зацікавлений Ізраїль. Для припинення кровопролиття газета закликає ізраїльських керівників до конструктивніших заходів, зокрема до підтримки участі палестинської делегації у лондонській близькосхідній конференції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG