Доступність посилання

ТОП новини

Європейська комісія продовжує критикувати Німеччину та Францію у зв’язку з їхньою відмовою зменшити бюджетний дефіцит за рахунок зменшення витрат на соціальні потреби


Європейська комісія продовжує критикувати Німеччину та Францію у зв’язку з їхньою відмовою зменшити бюджетний дефіцит за рахунок зменшення витрат на соціальні потреби

Брюссель, 9 січня 2003 – Європейська комісія продовжує критикувати Німеччину та Францію у зв’язку з їхньою відмовою зменшити бюджетний дефіцит за рахунок зменшення витрат на соціальні потреби країн. Комісар Європейської комісії у справах фінансів та економіки Педро Солбес уважає, що така позиція може завдати економічної шкоди для цілого Європейського Союзу.

Понад три роки тому в португальській столиці Лісабоні 15 країн учасниць Європейського Союзу схвалили стратегію економічного зміцнення ЄС, яке б забезпечило Євросоюзові до 2010 року найвищу конкурентоспроможність у цілому світі. Це щось на зразок старого радянського лозунгу “наздоженемо та випередимо Америку”.

Одним із елементів цієї стратегії є зменшення бюджетного дефіциту до одного відсотка. Нині ж, згідно з умовами членства країн ЄС в Монетарному Союзі, бюджетний дефіцит не повинен перевищувати 3.8 відсотка. Але щоб досягти мети і зменшити бюджетний дефіцит до одного відсотка, Єврокомісія пішла на крайній крок і запропонувала зменшити бюджетний дефіцит за рахунок тих коштів, які призначалися на соціальні потреби.

Головна мета такого кроку – збереження міцних позицій на світовому фінансовому ринку спільної європейської валюти “євро”. Однак Німеччина та Франція не погоджуються з пропозицією Брюсселя, чим викликають гнів Європейської Комісії. Комісар ЄС у справах фінансів Педро Солбес у зв’язку з цим сказав, що короткотермінові дивіденди в майбутньому будуть коштувати значно більших витрат.

Тому Єврокомісія оголосила Німеччині ультиматум і зобов’язала її в чотиримісячний термін підготувати програму скорочення в нинішньому році бюджетного дефіциту від 3,8 відсотка до трьох. Зокрема, Педро Солбес заявив: “Ми вимагаємо від Німеччини протягом року довести бюджетний дефіцит, який би був меншим, ніж три відсотки. Якщо ж так не трапиться, то ми будемо змушені вимагати змін у договорі (йдеться про договір щодо Монетарного Союзу). Але я сподіваюсь, що про це ще поки що рано говорити”. Тобто до цього справа не дійде.

Єврокомісія, проаналізувавши хід розвитку німецької економіки, дійшла висновку, що економіці Німеччини загрожує небезпека, і тому вона потребує негайних реформ. Подібна картина спостерігається у Франції та Італії. Тому, заявив комісар ЄС, “Ми думаємо, що в таких випадках завжди краще зменшити витрати на соціальні потреби. Хоча, звісно обсяги податків у великій мірі залежать від фіскальних можливостей кожної країни”, – наголосив Педро Солбес.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG