Доступність посилання

ТОП новини

Депутати Бахчисарайської міськради усунули з посади міського голову Бахчисарая Віталія Курбатова


Депутати Бахчисарайської міськради усунули з посади міського голову Бахчисарая Віталія Курбатова

Симферополь, 13 січня 2003 – Тривалий конфлікт між Бахчисарайським міським головою Віталієм Курбатовим і групою депутатів міськради минулої п’ятниці оформився організаційно. Того дня пан Курбатов був усунутий зі своєї посади рішенням позачергової сесії міської ради Бахчисарая. У боротьбі за владу не обійшлося і без застосування сили.

У понеділок група активістів проросійських організацій із Бахчисарая і Симферополя пікетували будинок Бахчисарайської міськради, вимагаючи поновлення на посаді Віталія Курбатова і звинувачуючи у владному перевороті в цьому важливому кримському місті кримських татар, місцевий меджліс і впливового політика Ільмі Умерова.

У п’ятницю, нагадаю, 26 депутатів Бахчисарайської міськради з 39 за списком на позачерговій сесії проголосували за відставку мера міста Віталія Курбатова і призначили виконувачем обов’язків міського голови Світлану Біликову.

Після сесії група депутатів на кілька годин заблокувала кабінет міського голови, вимагаючи, щоб він звільнив приміщення. Правоохоронці, які приїхали на місце події, в перебіг конфлікту не втручалися. Пан Курбатов звільнив кабінет лише після того, як у міськраду прибула районний прокурор Любов Кардаш, яка підтвердила, що рішення депутатів, ухвалене двома третинами голосів, є законним.

На законності усунення з посади пана Курбатова наголошують 1-й віце-прем’єр кримського уряду Володимир Раєнко і заступник голови Верховної Ради Криму Ільмі Умеров, які були присутні на сесії. Розповідає Ільмі Умеров: “Курбатов за 5 засідань міськвиконкому здійснив 54 службові фальсифікації. Тобто підписав 54 незатверджені виконкомом питання. Він не мав права цього робити. Це карна справа. Цим зараз серйозно займається прокуратура. До речі, порушені 5 кримінальних справ”, – сказав віце-спікер.

Тим часом Віталій Курбатов заявив журналістам, що не погоджується з рішенням сесії, яку назвав незаконною. За словами пана Курбатова, його усунення інспіроване радикалами з-поміж кримських татар. Він збирається продовжувати виконувати обов’язки міського голови й оскаржить рішення позачергової сесії Бахчисарайської міськради. Пан Курбатов також заявив, що не визнає рішення і наступної сесії, яка у вівторок має призначити дату позачергових виборів міського голови.

Водночас віце-спікер кримського парламенту Ільмі Умеров категорично спростувує твердження, що за цими подіями у міськраді Бахчисараї стоїть місцевий меджліс: “Адже з 26 бахчисарайських депутатів, які проголосували проти Курбатова, лише шестеро є кримськими татарами”, – наголосив Ільмі Умеров.

Місцеві ж спостерігачі пов’язують загострення боротьби за владу в Бахчисараї зі зростанням привабливості реґіону для бізнесу, зокрема, туристичного. З року в рік Бахчисарайський район, зокрема, його історичні пам’ятки – Ханський палац, Успенський монастир, Чуфут-Кале, печерні міста і печери – відвідують десятки тисяч туристів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG