Доступність посилання

ТОП новини

Президенти Польщі і США обговорили становище в Україні


Президенти Польщі і США обговорили становище в Україні

Вашинґтон, 15 січня 2003 – Президент Польщі Александр Квасьнєвський у вівторок провів у Білому домі переговори з президентом Сполучених Штатів Америки Джорджем Бушем. Крім двосторонніх американсько-польських питань, процесів розширення НАТО, міжнародної боротьби із тероризмом, північно-корейської та, головне, іракської криз лідери Польщі та Сполучених Штатів обговорили й справу України.

“Сьогодні я не маю кращого від Польщі друга в Європі”, – заявив президент Сполучених Штатів Джордж Буш під час зустрічі в Вашинґтоні з польським лідером Александром Квасьнєвським. Це вже вдруге за півроку, що президента Квасьнєвського запрошено на офіційні переговори до Білого дому.

Власне, президент Польщі, як зазначають спостерігачі, є також тим єдиним лідером із країн – членів Північноатлантичного союзу, який досі, й то постійно, зустрічається з президентом України Леонідом Кучмою.

І Вашинґтон, і Варшава надають великої ваги нормальному, демократичному розвиткові Україні й її інтеграції у євроатлантичні структури, й це попри те, що адміністрація США цілком втратила довіру до президента України Леоніда Кучми через його особисту згоду на незаконні постачання зброї до Іраку.

“Україна була предметом переговорів пана Кваьснєвського з президентом Бушем. Як відомо, пан Квасьнєвський постійно наголошує на важливості України на європейському континенті й закликає до формування політики активнішої співдії з Україною”, – сказав для Радіо Свобода Алекс Міхальский, речник польського дипломатичного представництва у Вашинґтоні.

За словами Міхальського, президент Квасьнєвський під час зустрічі з президентом Бушем вказав також на те, що не слід полишати України й необхідно працювати з нею також згідно з Ризькою ініціативою. Метою цієї ініціативи, яку оголошено минулого року, є продовжити політику співдії з державами, які опинилися поза рамками переговорів щодо вступу в близькому майбутньому до НАТО чи ЄС.

Офіційний Вашинґтон покладає багато надії власне на політику Польщі щодо України, й зокрема в контексті тристоронніх польсько-американсько-українських стосунків. Днями, виступаючи у Вашинґтоні, Карлос Паскуаль, посол США в Україні, власне наголосив на важливості Польщі й президента Квасьнєвського в цьому процесі: “Вони мають спроможність говорити відкрито з українцями і вказати на власний досвід і пройдений шлях, щоб посприяти Україні інтегруватися у євроатлантичні структури. Хоча позиція американців і поляків не відрізняється, проте польська більше сприймається українською стороною”, – зазначив американський дипломат і додав, що практично всі інші західні сусіди України можуть послужити прикладом для української влади, як чинити на шляху формування демократичного суспільства, ринкової економіки та інтеграції в євроатлантичні структури.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG