Доступність посилання

ТОП новини

У Сполучених Штатах почалося розгортання загальнонаціональної системи попередження про біологічний тероризм


У Сполучених Штатах почалося розгортання загальнонаціональної системи попередження про біологічний тероризм

Нью-Йорк, 22 січня 2003 – Із метою боротьби з біологічним тероризмом у Сполучених Штатах почалося розгортання загальнонаціональної системи попередження. Моніторні прилади цієї системи мають визначити протягом найкоротшого часу наявність у повітрі бацил смертельних захворювань, таких як сибірська виразка, віспа тощо.

Нова система застосовує довершений комп’ютерний аналіз, що його без зайвого, як то кажуть, галасу почали впроваджувати одразу після нападу ісламських терористів на Нью-Йорк і Вашинґтон 11 вересня 2001 року. В Америці є мережа, створена Аґенцією захисту навколишнього середовища з метою аналізу чистоти повітря. Три тисячі таких станцій розкидано по густо населених реґіонах Сполучених Штатів. Так от, нова система передбачає встановлення на багатьох із тих станцій спеціальних моніторних приладів, здатних реєструвати наявність у повітрі патогенів, тобто бактеріальних мікроорганізмів, що спричинюють смертельні захворювання. За останні дев’ять місяців систему було успішно випробувано на полігоні в штаті Юта та по національних лабораторіях. Ті випробування показали, що моніторна система майже на 100 відсотків надійна, може виявити наявність у повітрі навіть відносно невеликої кількості біологічної зброї.

За словами урядових представників, сама по собі нова система не зможе захистити американців від біологічного терору, одначе вчасне виявлення такого нападу дозволить швидко мобілізувати медичні ресурси, які врятують життя тисяч, а можливо, й сотень тисяч людей. Чим швидше до району атаки перекинуть лікарів, медичне обладнання, чим скоріше люди отримають вакцину або антибіотики від інфекційної хвороби, тим менше буде смертельних випадків.

Урядовці підкреслюють, що розгортання моніторної системи за розпорядженням новоствореного міністерства внутрішньої безпеки не пов’язане з жодною конкретною загрозою біотероризму. Але оглядачі вбачають у цьому кроці певний зв’язок із можливим застосуванням сили проти Іраку. Після війни у Перській затоці 1991 року виявилося, що Ірак посідав на той час сотні тон розчину з бацилами сибірської виразки, з токсинами ботулізму та іншими патогенними речовинами, включно з вірусом віспи. Хоча Багдад запевняє Раду Безпеки ООН, що все це було знищено, Вашинґтон уважає, що певні запаси біологічної зброї Ірак приховав. Урядовці, однак, стверджують, що в даному разі йдеться не про конкретну загрозу біотероризму з іракського боку, а про те, щоб підготувати країну до будь-якої потенційної загрози з боку будь-якого ворога.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG