Доступність посилання

ТОП новини

Звіт ООН про інспекцію в Іраку. Вибори в Ізраїлі


Звіт ООН про інспекцію в Іраку. Вибори в Ізраїлі

Прага, 28 січня 2003 – Західна преса широко коментує звіт інспекторів ООН про контроль іракських військових об’єктів, представлений у понеділок Раді безпеки ООН. Оглядачі відгукуються також на вівторкові загальні вибори в Ізраїлі, від результатів яких значною мірою залежатиме майбутнє близькосхідного мирного процесу.

Газета «Нью-Йорк таймз» у редакційній статті підкреслює, що звіт фахівців ООН про інспекцію в Іраку чітко підтверджує необхідність продовжити час проведення інспекції, щоб задовольнити вимоги міжнародної громадськості використати всі можливості мирного врегулювання кризи. Більше часу потрібно для дальших пошуків, для аналізу наявних даних і для ознайомлення із даними американської й інших розвідок. Керівник групи міжнародних інспекторів Ганс Блікс заявив Раді безпеки ООН, що прямих доказів наявності в Іраку зброї масового знищення поки що не виявлено. Але Блікс справедливо визнав, веде далі газета, що це не може служити доказом невинності Багдада, тобто відсутності такої зброї. Зокрема, Ірак не представив вичерпних даних про нервово-паралітичний газ і бацилу сибірки, які раніше мав на озброєнні. Однак, за словами газети, Вашинґтон не повинен поспішати з воєнною акцією, а радше використати всі можливості для мирного врегулювання кризи.

Цього ж погляду дотримується більшість оглядачів, які вважають за необхідне замість воєнної акції дати міжнародним інспекторам більше часу для продовження контролю іракських військових об’єктів.

Інша гаряча тема на сторінках західних газет – вівторкові загальні вибори в Ізраїлі, від результатів яких залежатиме дальший розвиток подій на Близькому Сході та ізраїльсько-палестинські мирні переговори. На думку німецької газети «Зюддойче цайтунґ», партія Лікуд, яку очолює прем’єр-міністр Шарон, має всі шанси здобути більшість у парламенті, що може поставити під ризик відновлення мирних переговорів із палестинцями. Хоча Шарон, веде далі німецька газета, погоджується з американським мирним планом, насправді він не готовий до його реалізації. Напередодні виборів член уряду Шарона, міністр оборони Мофаз заявив про наміри уряду відновити окупацію сектора Газа і продовжувати відплатні акції за палестинські напади. ООН тим часом оголосила три чверті сектора Газа, який є найгустіше заселеною територією на планеті, палестинською автономною зоною. Проте намір Шарона відновити окупацію цих земель, веде далі газета «Зюддойче цайтунґ», були музикою для вух частини виборців, які вагалися – кому віддати голоси у виборах. На думку газети, нинішні вибори супроводжує рішучість Шарона блокувати будь-які дипломатичні зусилля відновити мирний процес, поки триватиме інтифада, тобто опір із боку палестинців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG