Доступність посилання

ТОП новини

Європейський Союз та НАТО висловлюють солідарність зі Сполученими Штатами Америки стосовно тиску на Саддама Хусейна


Європейський Союз та НАТО висловлюють солідарність зі Сполученими Штатами Америки стосовно тиску на Саддама Хусейна

Брюссель, 5 лютого 2003 – Європейський Союз та НАТО висловлюють солідарність зі Сполученими Штатами Америки стосовно тиску на Саддама Хусейна, щоб Ірак позбавився зброї масового знищення. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон під час нинішньої зустрічі з верховним представником Європейського Союзу у справах оборонної політики Хав’єром Соланою. Хав’єр Солана у свою чергу зазначив, що ЄС не засуджує передислокацію збройних сил США та інших країн НАТО в зону Перської затоки. Хоча Хав’єр Солана сподівається що війну можна відкласти, якщо Саддам Хусейн виконає резолюцію ООН № 1441.

В повітрі досить відчутно запахло війною. Новою війною в Перській затоці. Таке відчуття принесло сьогоднішнє засідання Пінічно-Атлантичної Ради НАТО на рівні послів, які готуються передати рекомендації Об’єднаному штабові НАТО в Європі та військовому комітетові НАТО підготувати плани і варіанти військової підтримки альянсом Сполучених Штатів Америки у випадку початку війни проти Іраку.

У четвер Північно-Атлантична Рада НАТО з цього приводу вже повинна мати попередні висновки військового крила альянсу і провести ще одне екстраординарне засідання. У четвер також з цього приводу відбудуться телефонні консультації між Джорджем Робертсоном та міністрами закордонних справ країн-учасниць НАТО. Чимало йшлося про надання альянсом Туреччині в цілях безпеки додаткової військової техніки і військ. Тут усім журналістам впав в око дивний факт, що сама Туреччина офіційно ще не зверталась за такою підтримкою, замість Туреччини це зробили цієї середи Сполучені Штати Америки. Попередньо більшість країн альянсу вже погодилась задовольнити прохання США. Проте , як заявив нині речник НАТО ухвалення рішення посилити військовий потенціал Туреччини буде досягатись шляхом консенсусу. Хоча в тому що консенсус буде досягнутий ніхто з тутешніх оглядачів та журналістів не сумнівається.

У другій половині дня до пізнього вечора в Брюсселі відбувалась зустріч Генерального секретаря НАТО Джорджа Робертсона з верховним представником ЄС Хав’єром Соланою. Головна тема цієї нетрадиційної зустрічі присвячувалась співробітництву між НАТО та Європейським Союзом у сфері Безпеки. На запитання журналістів, як ЄС відноситься до нарощування американської військової сили в зоні перської затоки Хав’єр Солана відповів: ”Нарощування військової сили в регіоні не почалось сьогодні, а триває деякий час і мета цього нарощування – залякати, натиснути на Ірак щоб він виконав резолюцію ООН 1441”. Більшість оглядачів коментують цю фразу, як “зелене світло” для США у протистоянні з Іраком.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG