Доступність посилання

ТОП новини

Московський мюзикл “Норд Ост” через 3 місяці після трагедії із заручниками


Московський мюзикл “Норд Ост” через 3 місяці після трагедії із заручниками

Прага, 10 лютого 2003 – Через 3 місяці після трагедії із заручниками, в якій загинуло майже 130 осіб, у Московський театральному центрі на Дубровці відновилася музична вистава "Норд Ост". Розрекламований як оповідання про історію держави та історію кохання, перший російський мюзикл завжди нагадуватиме росіянам жовтневі події минулого року.

Минулими вихідними глядачі аплодували відкриттю музичної вистави "Норд Ост" за романом Веніаміна Кавєріна "Два капітани". Мюзикл розповідає про життя за радянських часів, полярну експедицію й про кохання, але не радянською дійсністю воно привернуло увагу світу: під час останньої вистави у театрі розгорнулися не вигадані, а реальні події: 50 озброєних чеченських повстанців 3 дні тримали заручниками 750 осіб, що закінчилося газовою атакою російських спецслужб, від якої загинуло 129 осіб. Телебачення демонструвало жахливі кадри із заплямованими кров'ю глядацькими кріслами, із тілами на них жінок-чеченок підперезаних поясами з вибухівкою. Після реконструкції, що коштувала московській мерії 2 з половиною мільйони доларів, глядацький зал цілковито оновлено, червоні сидіння замінено на блакитні, оркестрову яму, яку використовували замість туалету, піднесли до рівня глядачів.

Директор вистави Григорій Васильєв, один із колишніх заручників, сказав журналістам, що інтер’єр у театрі настільки змінився, що він не міг знайти місця, на якому пережив трагедію. Глядачка Ольга Фуксова каже, що двічі побувала на "Норд Ості" перед захопленнями заручників: "Я тепер не можу спокійно дивитися виставу, трагедія справила на мене тяжке враження. Вже втретє я дивлюся виставу. І я дуже поважаю акторів за їхню мужність повернутися на сцену після усього, що вони пережили".

"Норд Ост" повертається на московську сцену, а жертви газового отруєння під час російської спецоперації на Дубровці, повертаються до своїх вимог: загалом близько 70 колишніх заручників, у тому числі й громадяни України, судяться із російською владою за понад 60 мільйонів доларів компенсацій.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG