Доступність посилання

ТОП новини

Посол держави Ізраїль в Україні вручила нагороди Праведника світу галичанам, які у роки другої світової війни рятували від загибелі євреїв


Посол держави Ізраїль в Україні вручила нагороди Праведника світу галичанам, які у роки другої світової війни рятували від загибелі євреїв

Івано-Франківськ, 18 лютого 2003 – В обласному центрі Прикарпаття посол держави Ізраїль в Україні вручила нагороди Праведника світу галичанам, які у роки другої світової війни рятували від загибелі євреїв. Інколи замість уже померлих батьків нагороду отримували їхні діти.

Тисячі євреїв були врятовані на Прикарпатті українцями під час другої світової війни. Ризикуючи власним життям та життям своїх родин, галичани переховували євреїв від нацистів. Щоби відзначити подвиг цих людей, посол держави Ізраїль Анна Азері вручила їм нагороди Праведник світу.

На жаль, зчаста замість безпосередніх учасників тих трагічних подій на сцену піднімались, щоб отримати нагород,у їхні вже немолоді діти. Посол держави Ізраїль Анна Азері так прокоментувала цю подію: “Я три з половиною роки займаюся цими церемоніями, зустрічаюся з цими людьми. Тут річ не в тому, що вони нікого не вбили. Вони ризикували, ставили під удар своїх близьких – інколи заради зовсім незнайомих людей. Та навіть коли йшлося про друзів – це все одно подвиг. Я гадаю, що таких сторінок в нашій історії все ж було більше”.

Анна Азері також зауважила, що на політичному і суто людському рівні стосунки з України та Ізраїлю розвиваються в позитивному руслі. Однак, товарообіг між країнами не збільшується і становить близько 200 млн. доларів на рік. Насправді ж, як переконана пані посол – потенціал якраз в економічному напрямку значно більший. Це відчувають обидві сторони. Один із регіонів, де це особливо помітна необхідність такої співпраці – Прикарпаття.

Все ж Анна Азері вислови сподівання, що в майбутньому торгові, економічні стосунки між державами будуть поглиблюватися. Цьому активно сприяють також тісні зв’язки між Україною та Ізраїлем в культурній сфері.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG