Хоч Україні під час роботи конференції приділялося часу не більше, ніж іншим майбутнім сусідам розширеного Європейського Союзу, все ж особливість української позиції у цій сфері підкреслювалась майже усіма промовцями, починаючи з польського президента Александра Кваснєвського. На думку польського президента, Україна побоюється, що нові члени ЄС сконцентруються на тих позитивах, які дасть їм членство у союзі, внаслідок чого вони відвернуться від своїх східних сусідів. “Зокрема, через це, – сказав пан Кваснєвський, – Польща прийняла рішення зробити візи для українських громадян безплатними”.
Зрештою, Україна є єдиною країною із майбутніх східних сусідів ЄС, яка постійно і чітко декларує свій європейський вибір, і крім того вже зробила чимало конкретних кроків у цьому напрямку. Саме на цьому зробив головний наголос у своєму виступі Борис Тарасюк. Що ж стосується інших виступів на цій конференції, то пан Тарасюк найважливішим назвав виступ міністра закордонних справ Польщі Влодзімєжа Цімошевича, у якому було зроблено презентацію так званого нон-пейпер, підготованого польським МЗС і розісланого в усі дипломатичні відомства країн-членів ЄС.
У даному документі щодо України зокрема сказано: “Якщо йдеться про Україну, нашим завданням в інтересах розширеного ЄС є визнання європейського вибору цієї країни, яка є дуже важливою країною для стабілізації і безпеки у східній частині континенту”. У своєму виступі Влодзімєж Цімошевич сказав також, що на думку Польщі, існуючі нині домовленості між ЄС і Україною могли б бути підняті до рангу домовленостей з асоційованими членами ЄС.
Українські учасники конференції сподіваються також, що під час другого дня роботи конференції у п’ятницю, а саме під час розмов про безпеку та демократичні зміни в країнах майбутніх сусідах ЄС, Україні знову ж таки буде відведено особливе місце.