Доступність посилання

ТОП новини

Нарада за участю Української скаутської організації “Пласт” на Прикарпатті


Нарада за участю Української скаутської організації “Пласт” на Прикарпатті

Івано-Франківськ, 24 лютого 2003 – В Івано-Франківську відбулася нарада за участю всіх членів Української скаутської організації “Пласт” на Прикарпатті. “Пластуни” не лише обмінялися досвідом, але й обговорили стратегію розвитку національно-патріотичної організації в сучасних умовах. Українські скаути розробили власну програму боротьби з русифікацією Галичини.

Українська скаутська організація “Пласт” залишається найбільш активною молодіжною структурою на Івано-Франківщині. Упродовж двох днів в Івано-Франківську члени окружної організації “Пласт” проводили навчання з журналістики, на яких вивчалися методи спілкування з громадськістю, освоювались форми цих зв’язків, написання прес-релізів, статей, проведення презентації та прес-конференцій. Для “пластунів” такі види діяльності є особливо актуальними, адже організація впродовж року проводить чимало заходів, в які залучаються все більше число юнаків та дівчат. Перед “пластунами” виступив мер міста Зіновій Шкутяк, який розповів про підтримку місцевою владою новоствореного дитячо-юнацького пластового центру в Івано-Франківську. На завершення наради була проведена дискусія, на якій “пластуни” обговорили три доповіді: “Українська музика в Україні”, “Сучасна українська література та її перспективи” та “Український націоналізм і його актуальність сьогодні”.

Про проведений захід юнаки та дівчата відгукувались наступним чином: “пластун”-виховник Петро Гавриш – “Означити те, як ми можемо себе в цьому полі, активному, патріотичному визначати”, “пластун”-сеньйор Олександр Сич – “Перш за все виховання активної молодої людини, яка не лише тішиться життям, але активно цікавиться суспільним життям яке триває довкола неї. Ця молода людина повинна замислитись над своєю долею. Молоді “пластуни” повинні вносити і свою частку для покращення життя в державі в якій вони живуть”, “пластун” Юрій Міндюк – “Ми хочемо черговий раз для молоді показати, що є проблеми які зараз торкаються кожного – це проблеми мови, культурної самоідентифікації, проблеми оточення”.

Окрім цього, “пластуни” виробили власну програму протидії русифікації Прикарпаття. Оскільки вони переконані, що рідна мова – це головний фундамент для майбутнього існування держави та народу. Парадоксальною також була така думка: “Оскільки для виховання доброго “пластуна” необхідно створити перешкоди, то російськомовна експансія в Україні дає можливість виконувати перший обов’язок українського пластуна – протидіяти цьому, доводячи цим самим вірність Україні”.

Загалом “пластуни” Прикарпаття домовились про проведення постійних аналогічних навчальних зустрічей, для того щоб удосконалювати свою роботу серед української молоді.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG