Доступність посилання

ТОП новини

Голова НБУ у Варшаві


Голова НБУ у Варшаві

Варшава, 6 березня 2003 – У четвер до Варшави з одноденним робочим візитом прибув голова Національного Банку України Сергій Тигипко. Упродовж візиту Сергій Тигипко був прийнятий президентом Польщі Александром Кваснєвським та головою Бюро національної безпеки Мареком Сівцем у президентському палаці. Та головною метою поїздки до Варшави була зустріч із головою Нацбанку Польщі Лешеком Бальцеровичем.

Зустріч Сергія Тигипка з польським президентом та головою Бюро нацбезпеки мала, швидше, характер “візиту ввічливості”, а не діловий. З обома польськими політиками голова Нацбанку України був знайомий вже давно, тому й повітали його як старого знайомого по-російськи: “Здравствуйте. Как дела?”. Сама розмова теж проходила без перекладача і без журналістів. Про зміст розмови журналістам розповів сам Сергій Тигипко. Голова Нацбанку України, втім, не був надто багатослівним, і сказав лише, що мова йшла про процес інтеграції Польщі з Європейським Союзом, та зробив кілька компліментів на адресу своїх польських співрозмовників. За його словами, президент Кваснєвський є дуже цінною людиною для України, бо послідовно намагається нам допомагати.

Що ж до мети свого приїзду, то пан Тигипко заявив, що хотів би під час зустрічі з Лешеком Бальцеровичем домовитися про підготовку підписання угоди про співпрацю між Нацбанками обох країн. Така угода, на думку головного українського банкіра, могла б полягати в передачі Україні польського досвіду у банківській сфері.

Сергій Тигипко: «З 91-го року Національний банк Польщі дуже активно працював над наближенням банківської системи Польщі до Європейського Союзу. І для нас цей досвід надзвичайно корисний. Я розумію, що швидко увійти в стандарти ЄС не можна, і я не думаю, щоб це було корисно для нашої банківської системи, але поступово, крок за кроком, ми повинні привести свою банківську систему до цього».

Зустріч Лешека Бальцеровича з Сергієм Тигипком мала вже, як і очікувалось, характер більш конкретної розмови, наскільки домовленість про підготовку угоди про співпрацю може бути конкретною. Однак, голова Нацбанку Польщі є знаним зі свого доброзичливого ставлення до України. Ще на початку 90-х років він допомагав тодішньому віце-прем’єру Віктору Пинзенику у підготовці до проведення реформ. Готовий Бальцерович допомагати українцям і зараз. А вже те, наскільки польський досвід придасться Нацбанкові України, залежить виключно від його керівника та співробітників.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG