Доступність посилання

ТОП новини

Адміністрація Буша сподівається, що нова генерація політичних діячів України піде шляхом реформ


Адміністрація Буша сподівається, що нова генерація політичних діячів України піде шляхом реформ

Березень 14, 2003 - Справа “Кольчу” залишається темною сторінкою в американсько-українських відносинах. Адміністрація США щодо запровадження реформ в Україні покладає сподівання на нове покоління лідерів та продовжуватиме співпрацювати з Україною у численних стратегічих для обох держав сферах ,мовиться у доповіді Елізабет Джоунс - помічника державного секретаря США. З Вашингтона повідомляє Михайло Мигалисько.

Елізабетг Джоунс, помічник державного серктаря США із європейських й євроазійських питань, виступила на слуханні в підкомітеті міжнародних відносин Палати представників Конгресу США. “Наші стосунки з Україною пройшли складний період. Ухвалення президентом Кучмою поставки “Кольчуг” до Іраку підірвало довір”я ...та, ймовірно, на низку питань щодо цієї справи ніколи не буде можна отримати повну відповідь , зазначила Елізабет Джоунс. За її словами, Україна далі має “стратегічне значення й відіграватиме важливу роль у майбутньому її сусідів та Європі в цілому.” Помічниця державного секретаря водночас запевнила американскьих законодавців, що попри справу з “Кольчугами” та серйозну стурбованість рівнем пошанування прав людини й демократичних перетворень в Україні, адміністрація США вважає необхідним “утримувати широмасштабні стосунки із усіма прошарками українського суспільства та зокрема з тими, котрі виступають за політичні й економічні реформи. Це в інтересах США та України”. За словами Джоунс, попри проявлені досі обмеження теперішнім керівництвом економічних та політичних реформ нове покоління лідерів уже вичікує можливості, щоб надати нового поштовху реформам”.

У цьому контексті адміністрація Сполучених Штатів зосереджує увагу на підтримці громадянського суспільства та свободи мас-медіа, які перебувають під тиском в Україні й які відіграватимуть ключову роль, щоб посприяти проведенню вільних та справедливих президентських виборів 2004-го року.

Щодо інших пріоритетних питань, як зазначає представниця американського зовнішньополітичного відомства, адміністрація Сполучених Штатів продовжуватиме підтримувати інтегрування України в європейські та євроатлантичні структури, поглиблюватиме уже добру співпрацю з Україною у стратегічних питаннях та в війні з тероризмом. Як зазначила Елізабет Джоунс помічниця державного секретаря США з європейських питань, адміністрація США бажала б, щоб Україна активно посприяла у вирішенні придністровського конфлікту у Молдові.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG