Доступність посилання

ТОП новини

В Криму міліція розігнала наметове містечко дрібних підприємціі, які голодували під стінами кримського уряду


В Криму міліція розігнала наметове містечко дрібних підприємціі, які голодували під стінами кримського уряду

Симферополь, 14 квітня 2003 - Ми уже розповідали про акцію протесту дрібних підприємців у Симферополі, які оголосили голодування і вимагають від кримської влади припинити утиски малого бізнесу. Зранку 14-го квітня представники правоохоронних структур силою ліквідували наметове містечко, в якому перебували учасники акції протесту, однак вже за кілька годин голодування на центральному майдані Симферополя відновилося.

Кілька десятків дрібних підприємців протестують під стінами Постійного представництва Президента України в Криму. Вони принесли до представництва скаргу до президента Кучми, але ніхто з чиновників до них не вийшов.

На центральному майдані Симферополя поблизу уряду автономії 8 колишніх торговців з комунального ринку “Автостоп” із 31 березня проводять голодування. О 6-й ранку 14-го квітня близько сотні міліціонерів та осіб, одягнутих у цивільний одяг, силою ліквідували наметове містечко, в якому розташувалися учасники акції протесту. Між правоохоронцями і протестувальниками, серед яких були переважно жінки, відбулися сутички, однак ніхто не постраждав. Один з дрібних підприємців був затриманий правоохоронцями, але згодом його відпустили. Розповідає одна з учасниць зіткнення з ранковими нападниками:

“Вони нас швидко оточили – переодягнені у цивільне хлопці. Вони були ,наче обкурені, і несамовиті. Почали різати і рвати намети. А міліція стала витісняти жінок. Ті молодчики стягували жінок з розкладачок, забирали речі. Дуже багато забрали речей. У багатьох жінок були сумки з грошима, документами – і все це вантажили на дві вантажні автомашини. Забирали все підряд. Все! Навіть воду, що залишили дівчатам, які голодують, і ту забрали. Ламали, руйнували все на світі!”

В Центрі громадських зв’язків Головного Управління МВС України в Криму тим часом повідомили, що ранкова акція була здійснена на виконання рішення місцевого суду, який 11 квітня за позовом міськвиконкому Симферополя визнав акції протесту незаконними і постановив ліквідувати наметове містечко. За повідомленням міліцейського главку, операцію здійснили співробітники виконавчої служби Центрального району Симферополя, а міліція лише забезпечувала при цьому правопорядок.

Самі ж пікетувальники кажуть, що з ними поводилися брутально і жодних документів, рішень суду ніхто з нападників не показав. У понеділок же вони відновили один намет і повідомили, що продовжать свою акцію протесту. Цей конфлікт триває уже кілька років. З 2000-го року симферопольський міськвиконком намагається закрити останній у місті комунальний ринок “Автостоп”, який розташований у центрі Симферополя. Торік у грудні цей ринок таки ліквідували. І з того часу дрібні торговці, а їх близько 200 осіб, вимагають відновлення його роботи, припинення тиску влади на малий бізнес. Вони стверджують, що стали конкурентами кількох поруч розташованих приватних ринків, інтереси яких лобіюють корумповані чиновники.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG