Доступність посилання

ТОП новини

Музей - замок Глубока – один із найкрасивіших туристичних центрів Чеської Республіки, є предметом гострої судової суперечки між державою та колишньою власницею Алжбетою з роду Шванценбергів


Оксана Пеленська

Прага, 17 березня - На півдні Чехії, серед на мальовничої природи розташований замок Глубока. Його історія сягає 13 століття. Пізніше, в 16 столітті, замок був значно розширений. Зокрема, він збагатився на ставки, водопровід з близької ріки Влтава, тоді також були закладені його могутні оборонні мури. Кожна епоха вносила до забудови своє. На архітектурі відбився ренесанс і пізніший бароковий стиль. Наприклад, у 18 столітті окрасою замку Глубока стали багаті оранжереї та великий садово-парковий масив, який надав усьому ансамблю цільності. В середині 19 століття замок був ще раз, цього разу востаннє, перебудований у стилі так званої тюдорської готики, на зразок англійського королівського замку Віндзорів. Так він виглядає й нині - красивий палацовий ансамбль з вежами і замковою капличкою, з парком, альтанками та надзвичайно багатою і різноманітною мистецькою збіркою. Щороку тисячі відвідувачів звідусіль захоплено оглядають колекції малярства, зброї, порцеляни, скла, килимів та унікальну бібліотеку.

Від 1660 року з невеликими перервами замок належав родові Шварценбергів. У 1948 році, коли владу в Чехо-Словаччині взяли комуністи, замок був націоналізований. Після перемоги демократичної Оксамитної революції, тобто вже 13 років, замок за законами реституції намагаються повернути колишні власники – рід Шварценбергів. Однак у чеських судах різних інстанцій колишні господарі Глубокої справу програли. Минулого року вони звернулись до ООН, зокрема, до Комісії з прав людини. Правники в Женеві однозначно стали на сторону Шварценбергів: так, націоналізоване майно потрібно повернути. Скаргу нащадків замку прийняли і в Європейському суді в Штрасбурзі. Якщо і там вирішать, що майно підлягає реституції, може дійти до прецеденту: найбільша на чеських теренах пам’ятка історії та культури - архітектурно-палацовий ансамбль Глубока - стане приватним майном.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG