Доступність посилання

ТОП новини

Мiнiстерство внутрiшнiх справ Сербiї закликало громадян спiвпрацювати iз державними органами у боротьбi проти злочинцiв, якi скоїли замах на прем’єр-мiнiстра


Михайло Рамач Белград, 20 березня – З огляду на надзвичайний стан, мас-медiа не подають жодних подробиць щодо заступника головного прокурора Сербiї Милана Сарайлича, якого заарештували у середу ввечерi.

Белград, 20 березня – З огляду на надзвичайний стан, мас-медiа не подають жодних подробиць щодо заступника головного прокурора Сербiї Милана Сарайлича, якого заарештували у середу ввечерi. Точнiше, дають лише одне речення: що вiн був пов’язаний зі злочинним угрупованням, яке скоїло замах на Джинджича. Спiлка прокурорiв з цього приводу пiдтримала зусилля державних органiв і формування спецiальної прокуратури для боротьби проти злочинностi. Белградська полiцiя повiдомляє, що лiдери й частина членiв злочинного угруповання, яке скоїло замах на Джинджича, ймовірно, перебувають в околицi Белграда. В офiцiйному помiдомленнi стверджується, що згадане угруповання вбивством прем’єра планувало викликати хаос в країнi, вiдтак за допомогою окремих осiб з державних і полiтичних структур призупинити боротьбу уряду проти злочинностi й згодом привести до влади так званi патрiотичнi сили, тобто тих, хто прагне загальмувати процес демократизацiї. На пiдставi повiдомлення неможливо дiйти висновку, чи злочинне угруповання було безпосередньо пов’язаним з окремими полiтичними дiячами або опозицiонерами. Слiд сказати, що патрiотичними силами називають себе прихильники колишнього президента Слободана Милошевича та нацiонал-екстремiсти. Досi не оприлюднені такі факти, якi свiдчили б про причетнiсть будь-якої полiтичної партiї до замаху на Джинджича. Наташа Мичич, спiкер Парламенту й виконувачка обов’язкiв президента Сербiї, у зверненнi до громадян уточнила, що замовниками й органiзаторами замаху на Джинджича були “не класичнi злочинцi, а рештки злочинного державного апарату Милошевичевого режиму”. Мичич пiдкреслила, що злочинцям не вдалося дестабiлiзувати державу та її iнституцiї й таким чином зупинити колеса iсторiї. Вона закликала громадян об’єднатися довкола державного прапора Сербiї. Усi канали телебачення щогодини показують фото дванадцятьох членiв злочиного угруповання, якi ще перебувають на волi.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG