Доступність посилання

ТОП новини

Мiнiстерство внутрiшнiх справ Сербiї закликало громадян спiвпрацювати iз державними органами у боротьбi проти злочинцiв, якi скоїли замах на прем’єр-мiнiстра


Михайло Рамач Белград, 20 березня – З огляду на надзвичайний стан, мас-медiа не подають жодних подробиць щодо заступника головного прокурора Сербiї Милана Сарайлича, якого заарештували у середу ввечерi.

Белград, 20 березня – З огляду на надзвичайний стан, мас-медiа не подають жодних подробиць щодо заступника головного прокурора Сербiї Милана Сарайлича, якого заарештували у середу ввечерi. Точнiше, дають лише одне речення: що вiн був пов’язаний зі злочинним угрупованням, яке скоїло замах на Джинджича. Спiлка прокурорiв з цього приводу пiдтримала зусилля державних органiв і формування спецiальної прокуратури для боротьби проти злочинностi. Белградська полiцiя повiдомляє, що лiдери й частина членiв злочинного угруповання, яке скоїло замах на Джинджича, ймовірно, перебувають в околицi Белграда. В офiцiйному помiдомленнi стверджується, що згадане угруповання вбивством прем’єра планувало викликати хаос в країнi, вiдтак за допомогою окремих осiб з державних і полiтичних структур призупинити боротьбу уряду проти злочинностi й згодом привести до влади так званi патрiотичнi сили, тобто тих, хто прагне загальмувати процес демократизацiї. На пiдставi повiдомлення неможливо дiйти висновку, чи злочинне угруповання було безпосередньо пов’язаним з окремими полiтичними дiячами або опозицiонерами. Слiд сказати, що патрiотичними силами називають себе прихильники колишнього президента Слободана Милошевича та нацiонал-екстремiсти. Досi не оприлюднені такі факти, якi свiдчили б про причетнiсть будь-якої полiтичної партiї до замаху на Джинджича. Наташа Мичич, спiкер Парламенту й виконувачка обов’язкiв президента Сербiї, у зверненнi до громадян уточнила, що замовниками й органiзаторами замаху на Джинджича були “не класичнi злочинцi, а рештки злочинного державного апарату Милошевичевого режиму”. Мичич пiдкреслила, що злочинцям не вдалося дестабiлiзувати державу та її iнституцiї й таким чином зупинити колеса iсторiї. Вона закликала громадян об’єднатися довкола державного прапора Сербiї. Усi канали телебачення щогодини показують фото дванадцятьох членiв злочиного угруповання, якi ще перебувають на волi.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG