Доступність посилання

ТОП новини

Розмова з продюсером “France Culture” Б. Кутюр’є


Тарас Марусик Розмова з продюсером “France Culture” Б. Кутюр’є

Недавно в Києві перебував Бріс Кутюр’є, автор і ведучий програми “Спільна справа”, яка виходить на відомому французькому радіо “France Culture”, повністю присвяченому питанням культури в широкому значенні цього слова. Він прочитав лекцію студентам Національного університету “Києво-Могилянська Академія”, присвячену порівнянню колективної пам’яти про нацизм і сталінізм. Крім цього, Бріс Кутюр’є записав у столиці України першу передачу на українську тематику.

“France Culture”, поряд з іншим відомим радіо, міжнародним – “Radio France International”, є частиною фінансованого державою “Radio France”. Це радіо мовить цілодобово. Його вважають одним з найкращих медія-проектів у царині культури.

“Моя передача називається “Спільна справа”. Вона спрямована виключно на новини в галузі культури, політики та інтелектуальних дискусій в Європі. Щоб передача не замикалася на Франції, я веду її спільно з німецькою журналісткою Жаклін Енар. Програма виходить раз на тиждень у четвер з піввосьмої до півдев’ятої вечора за паризьким часом”.

“Уточню для наших українських слухачів, що ми є і в Інтернеті. Хоча немає можливости ловити “France Culture” в Україні, зате можна слухати це радіо у світовій павутині”.

Я спробував з’ясувати в Бріса Кутюр’є, що він має на увазі, коли говорить про старий континент – п’ятнадцятку країн чи розширену до 25 країн Європу.

“З того часу, як я почав робити передачу – а це вже два роки – мені завше хотілося, ще задовго до підписання історичного договору в Афінах про розширення Євросоюзу, щоб ця передача була присвячена 25 членам. По правді кажучи, я створив цю передачу головним чином для того, щоб ознайомити французьких слухачів з 10 новими членами. Мені самому це цікаво, оскільки я жив у Польщі і багато їздив країнами Центральної Європи”.

А ось що розказав Бріс Кутюр’є про зміст передачі “Спільна справа”:

“З одного боку, ми запрошуємо політиків з Європейського парламенту, Єврокомісії, які можуть подати останню інформацію про те, що діється в цих європейських адміністративних структурах, як розбудовується спільна Європа. З іншого боку, ми запрошуємо інтелектуалів, письменників, істориків, соціологів, а при нагоді – журналістів, якщо вони не тупі, як це часто буває в моїй країні”.

“Мене найбільше цікавить, - продовжив укладач і ведучий передачі “Спільна справа” Бріс Кутюр’є, - те, що у Франції називають дебатами ідей, тобто дискусією довкола різних думок, уявлень і переконань. Я багато років провів за кордоном. Зокрема, в 90-их роках жив років шість у Великобританії. І коли я повернувся у Францію, то констатував, що там усе застигло в сенсі дискусій на важливі європейські теми. Тому я вирішив впустити трохи свіжого повітря в дім під назвою “Франція”.

“Чи були в його передачі представники України і чи він мав українські сюжети”.

Ось що відповів французький журналіст: “Зізнаюся, що до сьогодні я ніколи не готував українських сюжетів. Але завдяки радіо “Свобода”, яка надала мені студію для запису, я запросив трьох представників української культури, як на мене, відомих. Тепер залишається цей 45-хвилинний запис англійською мовою перекласти, змонтувати і запустити в етер. Це буде перша спеціальна передача в моїй програмі, присвячена Україні. Я розраховую, що вона прозвучить на початку червня”.

Це був Бріс Кутюр’є, укладач і ведучий передачі “Спільна справа”, яка виходить щотижня на французькому радіо “France Culture”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG