Доступність посилання

ТОП новини

Верховна рада оборони Сербiї i Чорногорiї розпочала радикальну реформу Збройних сил. Генштаб пiдпорядкували Мiнiстерству оборони, а особовий склад армiї буде скорочений з 78 до 50 тисяч осіб


Михайло Рамач Верховна рада оборони Сербiї i Чорногорiї розпочала радикальну реформу Збройних сил. Генштаб пiдпорядкували Мiнiстерству оборони, а особовий склад армiї буде скорочений з 78 до 50 тисяч осіб

Белград, 7 травня 2003 – Армiя i в комунiстичнiй i в Милошевичевiй Югославiї була, так би мовити, священною коровою. Нинiшня влада постановила покласти кiнець такiй ситуацiї. Вiднинi усi професiйнi вiйськовi стали працiвниками Мiнiстерства оборони. Верховна рада оборони, очолювана президентом Державного об’єднання Сербiя i Чорногорiя Светозаром Маровичем, вiдправила на пенсiю групу генералiв й повiдомила, що найближчим часом будуть проведені широкi органiзацiйнi й кадровi змiни в армiї. Елiтний вiйськовий пiдроздiл, так званi “Кобри”, та Головний iнспекторат Збройних сил пiдпорядкували безпосередньо мiнiстру оборони. Начальник Генштабу, генерал Бранко Крґа, каже, що армiя усi змiни сприймає як нормальний процес.

У рамках органiзацiйних змiн Рада оборони розформувала так зване Управлiння з питань моралi, яке було полiтичним комiсарiатом в армiї. Мiнiстерству пiдпорядковали й Управлiння логiстики, котре в минулому було причетне до численних скандалiв у зв’язку з постачанням Збройних сил обладнанням й продуктами.

Армiя Сербiї i Чорногорiї, згiдно з рiшенням Ради оборони, складатиметься з п’яти корпусiв та бригади Вiйськово-морських сил. Енергiйний мiнiстр оборони Борис Тадич каже, що йдеться про початок процесу, метою якого є цiлковитий цивiльний i демократичний контроль армiї. Белградське радiо Б 92 повiдомляє, що цей процес повнiстю узгоджений з вимогами НАТО, оскiльки Сербiя i Чорногорiя заявила про намiр приєднатися до Програми Пiвнiчноатлантичного альянсу “Партнерство заради миру”. Щодо скорочення особового складу Збройних сил, мiнiстр Тадич пояснює, що країна неспроможна утримувати майже вiсiмдесят тисяч вiйськових, скiльки їх є наразi. На думку Тадича, Сербiї i Чорногорiї вистачить мати модернiзовану п’ятдесятитисячну армiю. Рада оборони, також на вимогу НАТО, обговорила й проект конверсiї вiйськово-промислового комплексу. Мiнiстр Тадич і генерал Крґа сьогоднi у Штабквартирi альянсу у Брюсселi докладно розповiли про перебiг реформи армiї, найбiльшим грiхом котрої було те, що вона упродовж минулого десятилiття була знаряддям у руках недемократичного режиму.

Оглядачi у Белградi вважають, що владi вдасться завершити цей процес без перешкод, оскiльки вона фактично вже приборкала колись всесильну й привiлейовану армiю, зокрема вищi щаблi вiйськової iєрархiї.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG