Доступність посилання

ТОП новини

Чеченський лідер Аслан Масхадов в інтерв’ю радіо “Свобода” дав оцінку нинішній ситуації у Чечні


Петро Кагуй Чеченський лідер Аслан Масхадов в інтерв’ю радіо “Свобода” дав оцінку нинішній ситуації у Чечні

Прага, 20 травня 2003 року - До нинішніх подій у Чечні прикута увага багатьох оглядачів, правозахисників та політиків. Особливого резонансу набули дві нещодавні великі диверсії: підрив комплексу адміністративних будівель, приміщення ФСБ у районному центрі Знаменському та вибух у населеному пункті Ілісхан-Юрті, який здійснили дві жінки-смертниці. В результаті цих нападів загинуло чимало цивільних осіб.

На адресу керівництва чеченського руху опору, перш за все чеченського лідера Аслана Масхадова ,посипались звинувачення у терористичних актах проти власного народу, у зв’язках із сумнозвісною організацією «Аль Каїда».

В інтерв’ю радіо «Свобода» Аслан Масхадов відкинув ці звинувачення. На запитання, чи підпорядковані йому ті, хто здійснив дві останні масштабні диверсії, Масхадов сказав таке:

«Мені підпорядковані чеченські моджахеди, які чинять опір російським федеральним військам. Я ніколи не наказував їм підривати будинки чи вбивати невинних людей. Навпаки, я наказував своїм моджахедам: не чіпати навіть міліціонера, якщо він складе зброю; остерігатися убивств чеченців; не проводити диверсійних акцій, у яких можуть постраждати прості люди».

Президент Чеченської Республіки Аслан Масхадов також відкинув звинувачення у зв’язках із організацією «Аль Каїда». Він, зокрема, сказав:

«Чеченським моджахедам немає необхідності брати приклад з Аль Каїди. Немає необхідності навіть підтримувати з ними зв’язки. Тому що те, що натворила «Аль Каїда» у країнах, де вона воювала, в Афганістані, наприклад, - не може слугувати прикладом для чеченців. У Чечні триває інша війна! Ця війна розпочалася триста років тому і вона не припинялася ні на один день. Чеченських моджахедів не треба вчити нікому, ні бін Ладену, ні “Аль Каїді”. Чеченці самі кого завгодно навчать, як вести війну, як розпізнати ворога», - заявив Аслан Масхадов.

А ось як чеченський лідер прокоментував нинішню воєнну ситуацію у Чечні:

«У Чечні триває велика, брудна і підла війна. Нинішня війна триває майже 4 роки. Ця війна не припинялася ні на хвилину. Сьогодні вже для усіх стало очевидним, які б спектаклі з референдумами і виборами росіяни не влаштовували, війна не припиниться. На цій війні росіяни і їхні посіпаки навчились одному – говорити неправду. Коли моджахеди Доккі Умарова у Шатойському районі збили два російські вертольоти, вони заявили, що вертольоти самі упали. Коли в Джанні-Ведено місяць тому у перебігу триденного бою було убито двісті російських солдат і збито ще один вертоліт, вони говорили що втратили лише 10 військовослужбовців. А коли на околиці Ханкали 14 квітня було підірвано автобус зі співробітниками ФСБ і загону міліції особливого призначення, вони починають запевняти, що це автобус із будівельниками. Тоді як автобус із будівельниками був підірваний самим ФСБ ще 3 квітня. А про те, що відбулося в Ялхой-Мохке, коли було вилучено велику кількість зброї і взято у полон російських міліціонерів, у тому числі капітана Олександра Шияна, - взагалі не згадують. Коли дивишся російське телебачення, то може здатися, що вони убили близько мільйона бойовиків, захопили у полон дві-три сотні генералів, а боягуза, який склав зброю, відразу оголошують охоронцем Масхадова.

Насправді відбувається наступне: чеченські бійці зміцнюють дисципліну у своїх лавах, розширюють свої групи, готуються до бойових дій у весняно-літній період і сподіваються з Божою допомогою звільнити свою землю від ворога і його посіпак».

А відповідаючи на запитання, які перспективи мирного вирішення чеченського конфлікту, Аслан Масхадов, серед іншого, сказав: «Ми зі свого боку шукаємо шляхи до мирних переговорів. Жодного дня ця робота не припинялася. Міністр закордонних справ уже заявляв, що, для того, щоб припинити війну, визначити стосунки з Росією, необхідне посередництво і участь міжнародних організацій, які стежать за дотриманням прав людини – ООН, ОБСЄ, Рада Європи. Тільки таким шляхом можна завершити цю війну», - заявив в інтерв’ю радіо “Свобода” чеченський лідер Аслан Масхадов.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG