Доступність посилання

ТОП новини

Парламентські вибори у Вірменії


Петро Кагуй Парламентські вибори у Вірменії

Прага, 26 травня 2003 року - У Вірменії учора, 25 травня, відбулися парламентські вибори.

До складу парламенту Вірменії (Національних зборів) входить 131 депутат: 75 з них обирають за партійними списками, а решту, 56, у мажоритарних округах.

За депутатські мандати на нинішніх виборах змагалися 17 політичних партій і 4 блоки. А на 56 місць у мажоритарних округах претендувало 273 кандидати (в середньому, 5 осіб на одне місце).

За попередніми офіційними даними, встановлений 5-відсотковий бар’єр подолали 6 партії. Лідером у виборчих перегонах стала владна Республіканська партія Вірменії, котру очолює прем’єр-міністр країни Андранік Маргарян. Ця партія набрала трохи більше 25 % голосів. На другому місці блок опозиційних партій «Справедливість» (близько 14%). Далі ідуть: партія «Орінар-Єркір», партія «Дашнакцутюн» опозиційна партія «Національна єдність» і нарешті, на шостому місці - «Об’єднання трудова партія».

Представники опозиційних сил звинувачують владу у численних порушеннях під час виборів та шахрайстві із голосами. Однак влада відкидає таке звинувачення. За перебігом парламентських виборів у Вірменії спостерігало понад 400 представників міжнародних організацій, які, загалом, відзначають позитивні зрушення порівняно із нещодавніми президентськими виборами. Ось що сказав про нинішні вибори на прес-конференції у Єревані представник ОБСЄ у Вірменії Роберт Баррі: «Вони очевидно, є поліпшенням, порівняно з попередніми президентськими виборами. Але вони все-таки не досягли міжнародних стандартів. Так що, гадаю, що можна говорити, що це крок у правильному напрямку», - заявив Роберт Баррі, представник ОБСЄ у Вірменії.

Більшість оглядачів розглядають нинішні парламентські вибори у Вірменії в контексті нещодавнього президентського марафону, який завершився у березні і супроводжувався гучними політичними скандалами. За твердженням опозиції, президентські вибори були сфальсифіковані на користь Роберта Качаряна, якому вдалося зберегти президентське крісло на наступний термін. А спостерігачі від ОБСЄ і Парламентської Асамблеї Ради Європи визнали, що процедура голосування під час президентських виборів не відповідала демократичним нормам.

Рішення Конституційного суду Вірменії, який розглядав скаргу опозиції на предмет фальсифікації виборів, неоднозначне. З одного боку, Конституційний суд відхилив позов опозиції, але схвалив рішення провести протягом року референдум стосовно довіри президентові.

Але повернімося ще до вчорашніх парламентських виборів у Вірменії. На одній з виборчих дільниць в Арташатському районі мав місце збройний інцидент. Місцевий мешканець відкрив вогонь із автомата, убивши одного і поранивши кількох осіб. Міліції вдалося знешкодити та заарештувати нападника. Місцева влада заявила, що цей інцидент відбувся на побутовому ґрунті і не має прямого стосунку до виборів.

Однак це нагадало багатьом оглядачам події 1999 року, коли озброєні особи, увірвавшись у приміщення парламенту Вірменії, застрелили спікера парламенту, обох його заступників, прем’єр-міністра, міністра та трьох депутатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG