Доступність посилання

ТОП новини

НАТО обирає українські літаки


Славко Волинський НАТО обирає українські літаки

Брюссель, 12 червня 2003 року - Під час першого дня засідання Північно Атлантичної Ради НАТО в Брюсселі відбулося підписання “протоколу про наміри” щодо транспортного забезпечення сил швидкого реагування для їхньої негайної передислокації в гарячі точки. Зокрема йшлося про використання для цих цілей морського транспорту Норвегії і українських літаків Ан- 124(їх ще звуть “Руслан”). Окрім цього в Брюсселі відбулось засідання комісії Україна - НАТО .

Під “протоколом про наміри” щодо транспортного забезпечення сил швидкого реагування, зокрема про використання для цих цілей найближчим часом українського Літака Ан-124с, а не американського Сі-17 поставили підпис дванадцять країн –учасниць НАТО . А саме Канада , Чеська Республіка , Данія , Франція, Німеччина, Угорщина , Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща , Португалія і Туреччина . Ініціатором підписання стала Німеччина за міцної підтримки Норвегії. Все почалось від представництва української державної компанії АНТК імені Антонова в Берліні, за посередництвом якої Німеччина вже використовувала українські ”Руслани”. Військове керівництво Німеччини дало цим літакам позитивну характеристику. І коли постало питання, які літаки використовувати в разі негайної передислокації військових підрозділів НАТО, офіційний Берлін надав перевагу “Русланам”. Одним із найважливіших факторів того, що пропозицію Німеччини підтримали інші одинадцять країн ось такого багатостороннього консорціуму, як зазначив речник НАТО, став комерційний фактор - ціна за фрахтування “Русланів”, яка значно нижча у порівнянні з ціною за фрахтування американських Сі-17. Йдеться про можливість фрахтування 6 - ти авіамашин Ан-124с з АНТК ім. Антонова. У НАТО сподіваються, що протокол “про наміри” увінчається підписанням конкретного договору у 2005 році, після завершення переговорів з головним керівництвом компанії АНТК ім. Антонова в Україні. Разом з тим Генеральний Секретар НАТО Джордж Робертсон висловив сподівання, що кількість прихильників українського “Руслана” зросте і ці країни зможуть приєднатись у будь - який момент до протоколу .

На жаль, почути коментарі про результати засідання спільної комісії Україна – НАТО від міністра оборони України Генерала Шкідченка не вдалось. В останні хвилини запланована прес-конференція із генералом Шкідченком і лордом Робертсоном була скасована. Справа в тому, що крім автора цього репортажу охочих поспілкуватись з українським міністром не знайшлось.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG