Веселин Шливанчанин восени 1991 року був заступником командувача Гвардiйної бригади Збройних сил колишньої Югославiї, котра пiсля тримiсячної облоги захопила мiсто Вуковар у Хорватiї. Пiсля захоплення мiста сербськi сили розстрiляли понад 200 полонених, яких потiм поховали в спiльнiй могилi.
Гаазький трибунал 1995 року порушив кримiнальну справу проти трьох вiйськових. Генерал Мiле Мркшич, командувач бригади, добровiльно здався минулого року. Другий звинувачений, капiтан Мирослав Радич, поїхав до Гааги у квiтнi. Вiднинi за ґратами й Шливанчанин, котрого сербська преса свого часу називала “вуковарським витязем”, визволителем та героєм. Пiсля вуковарської операцiї полковник став викладачем у Вiйськовiй академiї. Його вiдправили на пенсiю два роки тому, коли вiн видав книжку спогадiв, у якiй вiн звеличував свої бойовi подвиги.
Шливанчанин вiдкинув вимогу уряду здатися добровiльно. Певний час вiн переховувався в казармах, поки Мiноборони не видало наказ Збройним силам заарештувати усiх пiдозрюваних у скоєннi воєнних злочинiв. На думку оглядачiв, заарештованого видадуть до Гааги на початку наступного тижня.
А у зв’язку з вуковарським масовим убивством цього тижня у Сербiї розпочався процес над 6 добровольцями. Прокуратура стверджує, що вони викрали полонених у вiйськових i вiдразу їх розстрiляли. Окремi оглядачi таку версiю вважають мало ймовiрною й припускають, що влада звинувачує ватагу добровольцiв для того, щоб зняти вину з армiї.