Доступність посилання

ТОП новини

Три години тривала «велика щорічна» прес-конференція президента Росії Володимира Путіна з російськими та закордонними журналістами


Віталій Портников Три години тривала «велика щорічна» прес-конференція президента Росії Володимира Путіна з російськими та закордонними журналістами

Москва, 20 червня 2003 – Володимир Путін за час свого спілкування з журналістами відповів на 48 запитань (38 з яких було присвячено внутрішній політиці і лише 10 – зовнішній, 2 питання мали особистий характер).

Так звана велика щорічна прес-конференція президента Росії Володимира Путіна готувалася досить ретельно. Вже напередодні прес-конференції мої колеги з акредитованих в Росії закордонних газет і інформаційних агентств повідомляли, що ведуть важкі переговори із прес-службою президента Росії про те, які питання вони могли б поставити і які питання хотіли б почути від них президентська спецслужба. Враховуючи той факт, що зараз Володимир Путін не хотів робити якихось гучних заяв, прес-служба президента разом із політтехнологами, які працюють на Кремль, вирішили привезти до Москви якомога більше провінційних журналістів і поставити їм такі стандарти спілкування з президентом, які дали б самому Володимиру Путіну відповідати на більш-менш «спокійні» питання.

Отож сама прес-конференція, на думку спостерігачів, була насамперед театральною виставою. Вже перед нею Володимир Путін точно знав, які питання він почує і які відповіді він має дати. Журналістам залишилося вивчити питання і не відступати від сценарію, а президенту Росії вивчити свої відповіді. Все відбулося, можна сказати, у кращих традиціях таких ретельно підготовлених прес-конференцій. Президент жодного разу, як вважають, не відступив від сценарію і виглядав досить непогано. Однак разом із цим, він не зробив жодних серйозних політичних заяв, які б дозволили взагалі говорити про те, що ця велика прес-конференція запам’ятається як майбутнім виборцям Володимира Путіна, так і політичним спостерігачам.

Що з того, що сказав Володимир Путін, виглядає дійсно цікавим? Він висловився на підтримку чинного уряду. Він сказав, що прем’єр-міністр працює непогано і навів цифри: 7 % економічного росту за останні місяці цього року. Путін сказав, що він і надалі продовжуватиме розвиток стосунків зі Сполученими Штатами і що іракські проблеми були серйозним випробуванням, однак вони не призвели до серйозного погіршення відносин між Москвою і Вашингтоном. Ба більше, Путін продовжує наполягати на тому, що позиція його країни щодо іракської кризи була правильною. Президент Росії також висловився стосовно іранської проблеми. На його думку, сьогодні потрібно виходити з принципової позиції , згідно з якою Росія, як інші країни, виступає проти поширення зброї масового знищення.

Володимир Путін

Два дні тому в телефонній розмові з президентом Ірану Гатамі, яка відбулася за ініціативи іранського керівника, іранський лідер ще раз підтвердив, що Іран не має планів створення ядерної зброї. Іран готовий у повному обсязі приєднатися до усіх протоколів і вимог МАГАТЕ, які передбачають контроль за його ядерними програмами.

Віталій Портников

Щодо пострадянського простору Володимир Путін згадав хіба що Грузію і Туркменистан. Щодо стосунків із Грузією російська позиція також не змінилася:

Володимир Путін

Відповідь дуже проста і абсолютно прийнятна для наших грузинських партнерів. Зробити так, щоб з території Грузії припинились напади на прикордонні території Російської Федерації. Все, більше нам нічого не потрібно. Необхідно припинити діяльність деструктивних елементів і терористичних угруповань, які досі присутні на жаль на прикордонних з Росією територіях Грузії. Насамперед у Панкісі.

Віталій Портников

Володимир Путін під час тригодинної прес-конференції з російськими та закордонними журналістами наголосив, що олігархів у Росії більше немає, є бізнесмени, ті, хто хотіли бути олігархами, десь дуже далеко. Він вважає, що уряд в Росії і так виглядає сформованим за партійною ознакою, адже його формує більшість державної Думи і вважає, що столиця в Росії може бути одна. І це зовсім не Санкт-Петербург, як хтось із симпатиків Путіна міг би подумати, а тільки Москва.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG