Доступність посилання

ТОП новини

Служба безпеки України роз''яснює, що ухвалений Верховною Радою України закон, яким розширяються повноваження спецслужби у дотриманні законодавства про державну таємницю, є "суто технiчним" i закрiплює вже iснуючi повноваження СБУ


-- no author -- Таку позицiю вiдомства висловив сьогодні на брифiнгу в Києвi заступник голови Служби безпеки України Володимир Пристайко. "Нiчого нового цей закон не додав. Я б навiть сказав, що це закон суто технiчного характеру, тому що вiн вносить змiни i доповнення до тих законiв, якi iснують в країнi i якi треба доповнити в зв''язку з новими повноваженнями СБУ", - сказав вiн.

Таку позицiю вiдомства висловив сьогодні на брифiнгу в Києвi заступник голови Служби безпеки України Володимир Пристайко. "Нiчого нового цей закон не додав. Я б навiть сказав, що це закон суто технiчного характеру, тому що вiн вносить змiни i доповнення до тих законiв, якi iснують в країнi i якi треба доповнити в зв''язку з новими повноваженнями СБУ", - сказав вiн.

Заступник голови нагадав, що ранiше в Українi цими питаннями займався Державний комiтет державної таємницi. 1999 року був ухвалений закон "Про державну таємницю", а Держкомiтет - лiквiдований, i його функцiї були покладенi на СБУ. "У зв''язку з цим виникла необхiднiсть внесення вiдповiдних доповнень", - наголосив Пристайко. За його словами, ухвалений документ вносить змiни до чинних семи законiв України.

За приклад вiн навiв внесення змiн до закону "Про адмiнiстративнi порушення", якими СБУ надаються повноваження провести досудове слiдство в справах про незаконне використання спецiальних технiчних засобiв, негласного отримання iнформацiї.

"Оскiльки вiдповiдальнiсть у цiй галузi, починаючи вiд лiцензування дiяльностi з розробки, виготовлення, реалiзацiї спецiальних технiчних засобiв для зняття iнформацiї з каналiв зв''язку покладена на СБУ, то нам треба надати важелi впливу на цю дiяльнiсть", - наголосив Володимир Пристайко.
XS
SM
MD
LG