Доступність посилання

ТОП новини

У Верховній Раді України зареєстроване подання Генеральної прокуратури на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Юлії Тимошенко, Олександра Турчинова і Степана Хмари


-- no author -- Про це журналістам повідомив прес-секретар спікера Ігор Сторожук, посилаючись на голову ВР Володимира Литвина. Відповідні подання були зареєстровані в парламенті сьогодні, додав Сторожук. Також прес-секретар спікера уточнив, що на народного депутата Миколу Рудьковського Генпрокуратура подання не вносила.

Про це журналістам повідомив прес-секретар спікера Ігор Сторожук, посилаючись на голову ВР Володимира Литвина. Відповідні подання були зареєстровані в парламенті сьогодні, додав Сторожук. Також прес-секретар спікера уточнив, що на народного депутата Миколу Рудьковського Генпрокуратура подання не вносила.

Як повідомляли, про намір Генпрокуратури найближчим часом направити подання до парламенту щодо притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Турчинова, Степана Хмари і Миколи Рудьковського повідомив 27 червня в інтерв''ю газеті "СН-Столичка" заступник генпрокурора Віктор Шокін.

У газеті йшлося, що Генпрокуратура ставить у провину С.Хмарі та О.Турчинову "банальне хуліганство, яке вони собі дозволили, прикриваючись депутатськими мандатами", у Лук''янівському СІЗО. Зокрема, В.Шокін стверджує, що депутати незаконно вимагали звільнення колишніх працівників корпорації ЄЕСУ Геннадія Тимошенка і Антоніни Болюри, "проникли на територію і в приміщення СІЗО", де ображали працівників СІЗО і навіть завдали їм тілесних ушкоджень. Зокрема, О.Турчинов "взяв одного з працівників СІЗО за барки і бив головою об стіну", - цитує газета слова В.Шокіна. За цим фактом 21 червня була порушена кримінальна справа за статтями 341, 343 і 345 Кримінального кодексу України (статті передбачають арешт до 6 місяців і позбавлення волі до 3 років).

Щодо Степана Хмари Чернігівська прокуратура порушила кримінальну справу за ст.345 КК. Він, за твердженням В.Шокіна, зірвав погони з працівника слідчого ізолятора в Чернігові, переліз через огорожу ізолятора, завдав тілесних ушкоджень його співробітникам.

На лідера БЮТ Юлію Тимошенко Генпрокуратура вносила подання до ВР вже неодноразово, однак через невідповідність окремих положень документа чинному законодавству вони були повернуті без розгляду.
XS
SM
MD
LG