Доступність посилання

ТОП новини

Американський контингент для Ліберії


Юрій Дулерайн Американський контингент для Ліберії

Нью-Йорк, 15 липня 2003 - Сполучені Штати погоджуються надіслати миротворчі війська до Ліберії. Про цей намір заявив президент Буш, відповідаючи на запитання журналістів під час зустрічі у Білому домі з генеральним секретарем ООН Кофі Аннаном.

Остаточного рішення ще нема, президент Буш очікує докладного звіту від американських військових експертів, надісланих до Західної Африки із завданням оцінити ситуацію в регіоні. Одначе, виглядає так, що принципово рішення вже ухвалене . Джордж Буш заявив, що Сполучені Штати ладні допомогти західноафриканським країнам встановити мир у Ліберії. Цю країну упродовж останніх чотирнадцяти років роздирає громадянська війна, яка призвела до великого кровопролиття, виникнення проблеми біженців, і цей конфлікт може розширитись. Нині між урядом і повстанцями укладене перемир”я, але воно доволі хистке й ненадійне, тож учасники конфлікту звернулися до Вашингтона з проханням про допомогу миротворчим контингентом.

Одначе Буш підкреслив, що будь-яке американське втручання буде обмеженим як в обсязі, так і в часі, причому за тієї умови, що президент Ліберії Чарльз Тейлор зречеться посади. Буш зокрема, сказав: “ Я бажав би, щоб ECOWAS (тобто миротворчі сили Економічної Спільноти Західноафриканських країн) вступили (до Ліберії) та допомогли створити умови для підтримки перемир”я, щоб (президент) Тейлор обов”язково відійшов, тоді й ми візьмемо участь своїми військами. Нині ми у процесі визначення того, що необхідно зробити”, - заявив Джордж Буш. Кофі Аннан, генеральний секретар ООН, який намовляв Сполучені Штати скерувати мироворців до Ліберії, висловив задоволення. Він сказав, що західноафриканські країни надішлють туди приблизно двохтисячне військо, після чого президент Тейлор залишить країну, як вимагав Джордж Буш, і вже тоді до Ліберії вступлять миротворчі сили, включно з американськими. Зрештою, підкреслив Аннан, керівництво миротворчою операцією перебере ООН.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG