Доступність посилання

ТОП новини

Статус робітників у США


Мирослава Гонгадзе Статус робітників у США

Вашингтон, 15 липня 2003 - Сполучені Штати Америки часто подаються як приклад ефективної організації праці. Страхування на випадок хвороби чи випадкової смерті , соціальні виплати, допомога на харчування малозабезпеченим та інші форми соціальних гарантій - це обов’язкові правила американського життя. Ми вирішили торкнутись питання відносин працедавців та працівників в США. Сьогодні ми торкнемось загальних норм статусу працівників в США.

Говорячи про статус працівників у США, варто зазначити, що він, перш за все, залежить від юридичної форми підприємства, на якому вони працюють.

Таких форм є чотири: державні установи та організації, приватні компанії, неурядові неприбуткові організації та малі компанії і підприємства. Є ще одна категорія працівників, так звані селф –імплої – спеціалісти, які не належать до конкретної компанії, а можуть за окремими контрактами мати робочі відносини з декількома організаціями.

Незважаючи на те, що в США є багато різних форм соціальних гарантій, бідним тут вважатись не дуже приємно. І кожен намагається знайти робоче місце , щоб забезпечити гідне життя собі і своїй родині. Кожен американець, вибираючи місце роботи, виходить, перш за все, зі власних уподобань. Людина з великими амбіціями і бажанням заробляти гроші вибере приватну компанію, у якій можна швидко просуватись по кар’єрній сходинці і отримувати високу зарплату. Від 50 тисяч доларів на рік і вище – така приблизно вона у початківця приватної корпорації. При цьому працівник забезпечується обов’язковим медичним страхуванням, витратами на транспорт, оплачуваною відпусткою та іншими привілеями, які визначає сама кампанія. Форми та умови контракту між працівником та підприємством визначаються при цьому сторонами, і працівник або погоджується з ними, або не підписує контракт. Але у працівників приватних компаній та корпорацій є і певні незручності. Якщо справи компанії підуть погано, чи професійні навики працівника стають не потрібними компанії, тебе можуть легко звільнити. Соціальні державні служби , якщо звільнення відбулось не за професійною непридатністю, як мінімум, упродовж шести місяців можуть розгланути питання про виплату працівникові фінансової допомоги, яка складає процент від середньої заробітної плати прохача . При цьому працівник повинен подати докази того, що він з моменту звільнення перебуває у пошуку роботи і подав заявки на працевлаштування не менше, ніж на три підприємства.

Особи ж, які віддають перевагу більш гарантованому майбутньому, часто вибирають державні установи та організації. Тут можна не дуже остерігатись звільнення, і якщо ти більш-менш справляєшся з професійними обовязками, то можеш пропрацювати в держустанові до пенсійного віку. При цьому працівник мусить бути готовий до того, що його заробітна плата не буде суттєво змінюватись і становитиме від 25 до 50 тисяч доларів на рік.

Люди, які люблять свободу і самостійність, часто обирають роботу консультантів за тимчасовими контрактами. Ця категорія працівників, правда, практично нічим не захищена. В один день вони можуть заробити сотню тисяч, а в другий - нічого, і цей статус обирають люди з високою самоорганізацією праці, бо тут, перефразовуючи відоме прислів’я, ти сам куєш своє щастя і добробут.

Майже кожна установа чи корпорація, керуючись загальними нормами та правилами прийому і звільнення з роботи, нормами поведінки на роботі, має свої власні вимоги, на які працівники погоджуються, підписуючи контракти . До кожної з існуючих норм додаються також випадки з життя, які за існуючим в Америці прецедентним правом розглядаються як норми закону.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG