Доступність посилання

ТОП новини

Конфлiкт мiж Нацбанком i урядом Сербiї завершився перемогою професiйних полiтикiв над експертами. Новим головою Нацбанку Сербiї стане нинiшнiй мiнiстр енергетики Корi Удовичкi


Михайло Рамач Конфлiкт мiж Нацбанком i урядом Сербiї завершився перемогою професiйних полiтикiв над експертами. Новим головою Нацбанку Сербiї стане нинiшнiй мiнiстр енергетики Корi Удовичкi

Белград, 21 липня 2003 – Парламентський комiтет з питань фiнансiв, на пiдставi Закону про Нацбанк, ухваленого на надзвичайнiй сесiї Парламенту у п’ятницю, запропонував новим керiвником центрального банку призначити Корi Удовичкi, котра досi була мiнiстром енергетики. Урядовцi зазначають, що панi Удовичкi – позапартiйна, в минулому здобула необхiдний досвiд у мiжнародних органiзацiях.

Протягом вихiдних подали у вiдставку обидва заступники голови та десять керiвникiв секторiв у Нацiональному банку. Вони одностайно стверджують, що були єдиною командою, яку призначив дотеперiшнiй голова Младян Динкич. Коментуючи їхню вiдставку, прем’єр-мiнiстр Зоран Живкович каже, що Нацбанк – інституція, в якiй потрiбнi не вiдомi експерти, а чиновники, котрi послiдовно проводять фiнансову полiтику.

Тим часом ЗМI передають новi подробицi у зв’язку з вiдмиванням грошей. Дотеперiшнiй голова Нацбанку Динкич минулого тижня оприлюднив документ про фiнансовi трансакцiї кiлькох працiвникiв кабiнету мiнiстрiв через Кiпр, Сейшельськi острови та Угорщину. Полiцiя й прокуратура вiдразу заявили, що йдеться про легальнi грошовi операцiї , що кожний громадянин має право розпоряджатися своїм майном. Преса ставить таке запитання: коли молодi бюрократи, котрi працюють на громадських засадах, тобто безплатно, встигли заробити кiлькасот тисяч євро? Та ще одне: як полiцiї вдалося упродовж доби дiйти висновку, що в складних мiжнародних трансакцiях не було порушення закону?

А прем’єр Живкович та мiнiстр фiнансiв Божидар Делич, начебто не знаючи про повiдомлення полiцiї, кажуть ,що нiкого не можна звинувачувати, поки державнi органи докладно не перевiрять, про що йшлося. Навiть близькi до уряду газети стверджують, що справи надто заплутанi , що без вогню диму не буває. А економiсти висловлюють побоювання, що драматична змiна на чолi Нацбанку призведе до знецiнення динара й iнфляцiї.

Опитування громадської думки засвiдчують, що рейтинг переможених, тобто дотеперiшнього голови Нацбанку i його партії, зростає. Бiльшiсть громадян упевнена, що уряд перемiг борця за правду Динкича на вимогу фiнансової олiгархiї. Багато хто вважає, що йдеться про тимчасову перемогу, оскiльки амбiцiйний Динкич належить до бiйцiв, якi не складають зброї пiсля однiєї поразки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG