Доступність посилання

ТОП новини

Хліб та підготовка до зими – ось два основних питання, які вже восени визначатимуть соціальну ситуацію на Донеччині


Сергій Гармаш Хліб та підготовка до зими – ось два основних питання, які вже восени визначатимуть соціальну ситуацію на Донеччині

Донецьк, 22 липня 2003 - Спочатку дощів на Донеччині більше ,ніж два місяці, не було, тому коренева система зернових виросла дуже слабкою. Тепер дощі ось уже місяць ідуть майже щоденно, і це перешкоджає вже жнивам. Поки що невідомо, яким буде врожай в області, але, за словами голови обладміністрації Анатолія Близнюка, закуповувати посівне зерно область, найімовірніше,не буде. Щодо продовольчої пшениці, якої Донеччина щорічно купує 400 тисяч тонн, то воно буде купуватись і надалі, це не залежить від погодних умов. Але ціни на хліб після нового врожаю очевидно доведеться підвищити. Анатолій Близнюк:

“Погано лише те, що зерно, яке сьогодні купується – середня ціна його 980 гривень, А це 8,5 % збитків на хлібопеченні. Тобто пекарі працюють сьогодні зі збитком, використовують власні обігові кошти, і після цього нам треба буде розглядати ціноутворення на хліб”.

Тож ціни на хліб на Донеччині після збору нового врожаю, ймовірно,виростуть. Про це заявлялось уже неодноразово, але населенням такі процеси сприймаються завжди як неприємна новина.

Більш оптимістично виглядає підготовка енергетиків Донеччини до зими. Анатолій Близнюк поскаржився на те, що держрезерв зараз не накопичує, як раніше, вугілля на випадок проблем взимку, а самі електростанції не мають обігових коштів, щоб заготовляти паливо на своїх складах. Тому запаси вугілля зараз менші, ніж у минулому році. Голова Донецької обладміністрації:

“Так, дійсно, на сьогодні залишки вугілля менші, ніж на цей період були в минулому році. Але ми розглядаємо питання, що у другому півріччі будуть вводитися нові потужності, лави з видобутку вугілля. І баланс буде такий, що ми повинні будемо виробляти, добувати вугілля більше, ніж його будуть спалювати на електростанціях”.

Тож у підготовці енергетиків Донецької області до зими голова адміністрації, як він висловився, не бачить “великої проблеми”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG