Доступність посилання

ТОП новини

Керiвництво Днiстровської гiдроакумулюючої електростанцiї (Чернiвецька область) звернулося до Мiнiстерства закордонних справ України, Мiнекономiки, Держкомкордону та iнших вiдомств з офiцiйними листами про порушення молдовськими прикордонниками українсько-молдовського кордону, що проходить через територiю станцiї


-- no author -- Як повiдомили сьогодні на станцiї, у листi йдеться про те, що 17 липня без офiцiйного попередження пiдроздiл молдовських прикордонникiв з 11 осiб без будь-якого дозволу проводив землянi роботи на територiї ГЕС-2, що є структурним пiдроздiлом ВАТ "Днiстровська ГАЕС".

Як повiдомили сьогодні на станцiї, у листi йдеться про те, що 17 липня без офiцiйного попередження пiдроздiл молдовських прикордонникiв з 11 осiб без будь-якого дозволу проводив землянi роботи на територiї ГЕС-2, що є структурним пiдроздiлом ВАТ "Днiстровська ГАЕС".

У листi, пiдписаному технiчним директором станцiї Ярославом Вавженчуком, повiдомляється, що молдовськi прикордонники провели землянi роботи на поземних комунiкацiях станцiї – з силовими i контрольними кабелями.

На станцiї пояснили, що ГЕС-2, яка має три агрегати, розташована по обидва боки Днiстра. Один з агрегатiв, запущений цього року, розташований на правому боцi рiчки – на молдовській територiї. На станцiї певнi, що наявнi нормативнi акти пiдтверджують, що дiлянка землi, де розташований цей агрегат, є українською.

Керiвництво Днiстровської ГАЕС наголошує, що згiдно з актом, виданим 1982 року землевпорядним органом Молдови, частина правого берега Днiстра вiддана в безстрокове користування для будiвництва цього вузла станцiї. На станцiї зазначають, що ранiше молдавська сторона не претендувала на цю дiлянку. Тепер же, коли будiвництво розташованого там агрегату закiнчене, в Молдовi вважають, що вона повинна належати їм.

Нинi молдовськi прикордонники, що зайняли територiю, охороняють її, не допускаючи українських прикордонникiв.

Водночас у прес-центрi Держкомкордону заявили агентству, що порушення державного кордону на Днiстровськiй ГАЕС не було. Iнших коментарiв у вiдомствi не дають.
XS
SM
MD
LG