Доступність посилання

ТОП новини

У селищі Чорноморському, що на північному заході Криму відкрита меморіальна дошка на честь того, що це містечко відвідував Нобелівськиий лауреат, відомий російський письменник Олександр Солженіцин


-- no author -- Олександр Солженіцин двічі бував у Чорноморському, де зупинявся у сім’ї Зубових, своїх друзів, з якими був знайомий з 1954 року – з часів вислання до Південного Казахстану.

Олександр Солженіцин двічі бував у Чорноморському, де зупинявся у сім’ї Зубових, своїх друзів, з якими був знайомий з 1954 року – з часів вислання до Південного Казахстану. Саме на їхньому колишньому будинку і була встановлена меморіальна дошка Нобелівському лауреату, - єдина, як вважають ініціатори її відкриття, на всій території України та СНД. Миколі та Олені Зубовим видатний письменник присвятив цілі глави у своїх творах “Буцалось теля з дубом”, “Раковий корпус” та “Ахіпелаг ГУЛАГ”. Саме Миколі Зубову вдалося з ризиком для життя зберегти єдиний екземпляр рукопису Солженіцина “Бенкет переможців”, який вважався втраченим. Зубови померли у 1980 році.
XS
SM
MD
LG