Доступність посилання

ТОП новини

В Азербайджані поспіхом намагаються передати владу з рук нинішнього президента Гейдара Алієва до рук його сина Ільхама Алієва


Петро Кагуй В Азербайджані поспіхом намагаються передати владу з рук нинішнього президента Гейдара Алієва до рук його сина Ільхама Алієва

Прага, 4 серпня 2003 року - Сьогодні зранку парламент Азербайджану на позачерговій сесії проголосував за призначення Ільхама Алієва прем''єр-міністром країни. Цьому обранню передувало повідомлення опозиційної преси про нібито смерть його батька Гейдара Алієва, нинішнього президента Азербайджану. 80-річний Гейдар Алієв уже тривалий час перебуває на лікуванні в турецькому госпіталі. Однак, офіційний Баку продовжує стверджувати, що президент Алієв живий і майже здоровий.

За офіційними повідомленнями, саме Гейдар Алієв звернувся до парламенту з проханням призначити його сина прем’єр-міністром. І за це призначення й проголосували депутати парламенту, більшість місць у якому належить правлячій партії «Єні-Азербайджан». Тоді як депутати нечисленної опозиції не брали участі у роботі парламенту. Ось як прокоментував результати голосування сам новообраний прем’єр-міністр Ільхам Алієв: «У нас у парламенті представлені багато партій... і незалежні депутати, у тому числі і з опозиції. І я не очікував одноголосного затвердження, але вдячний усім, хто проголосував», - заявив Ільхам Алієв.

Цікаво, що парламентарі настільки поспішали передати сину президента повноваження прем’єр-міністра, що забули відправити у відставку чинного главу уряду Артура Расі-Заде. Останній був змушений сам заявити, що складає свої повноваження. Це було зроблене майже через дві години після того, як прем’єр-міністром призначили сина Гейдара Алієва.

Поспіх депутатів правлячої партії, очевидно, пояснюється тим, що за конституцією Азербайджану, у випадку неможливості виконання президентом своїх зобов’язань з будь-яких причин, обов’язки глави держави покладають на прем’єр-міністра.

Таким чином, призначений головою уряду 42-річний Ільхам Алієв став другою після президента особою у державі. І у випадку припинення президентських повноважень його батька, він тимчасово виконуватиме функції глави держави.

Нині в Азербайджані триває передвиборча кампанія. І батько, і син Алієві зареєстровані кандидатами у президенти. Вибори призначені на 15 жовтня. На сьогодні вже зареєстровані 5 претендентів на президентське крісло. Серед них і лідер найвпливовішої опозиційної азербайджанської партії «Мусават» Іса Ґамбар, який досить критично прокоментував нинішню зміну керівника уряду: «Ми вважаємо, що це спроба реалізувати неомонархічний сценарій в Азербайджані. І ми впевнені, що ця спроба Алієвського режиму не матиме успіху». Лідер партії «Мусават» також додав: «За конституцією Азербайджану, за виборчим кодексом, Ільхам Алієв не може бути водночас і депутатом, і главою уряду, і кандидатом у президенти», - наголосив Іса Ґамбар, лідер найбільшої опозиційної партії Азербайджану «Мусават».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG