Доступність посилання

ТОП новини

Світовий конгрес українців проведе вперше свій конгрес у Києві


Михайло Мигалисько Світовий конгрес українців проведе вперше свій конгрес у Києві

Прага, 4 серпня 2003 року.

Михайло Мигалисько

18-21 серпня Світовий конгрес українців проведе вперше свої п’ятирічні пленарні збори у Києві. Як сказав в інтерв’ю радіо «Свобода» Аскольд Лозинський, президент СКУ, таким чином буде надана можливість, зокрема, взяти активнішу участь у нарадах представникам понад десяти мільйонної української діаспори в Росії та інших пострадянських країнах.

«Де проживають українці, там живе Україна», - під таким гаслом відбудеться напередодні 12-тої річниці незалежності восьмий взагалі й перший у Києві конгрес СКУ. Українська діаспора зросла від дня незалежності, в основному, за рахунок емігрантів з України, де населення зменшилось на 8%. Власне було несподіванкою навіть для лідерів Світового конгресу українців, що в Італії, в Португалії, Греції й Іспанії почали формуватися українські громади із кількістю понад 100 тисяч осіб. Аскольд Лозинський, президент СКУ з штаб квартирою в Торонто сказав у інтерв’ю радіо «Свобода», що на конгрес до Києва прибуде понад 300 делегатів і будуть 23 крайові центральні репрезентації із 30 держав.

Аскольд Лозинський

Це перший конгрес, який уможливить фактично з’їзд делегатів зі всього світу, тоді коли на останньому УІІ конгресі у 1998 році, що відбувся у Торонто, був присутній 1делегат з Російської Федерації. І це все було від східної діаспори.

На цьому конгресі вже зголошено понад 100 делегатів зі східної діаспори, я маю на увазі, з колишнього Радянського Союзу: з Російської Федерації, Узбекистану, Казахстану, Вірменії, Грузії і з трьох країн Прибалтики. Хоч Молдова не є нашим членом, але так звані сепаратисти з Молдови, Придністров’я є нашими членами. На цьому конгресі буде нагода поговорити фактично про світові проблеми українства, української діаспори, а не лише про проблеми українців, скажімо, в Америці, в Канаді, Південній Америці, в Західній Європі і в Австралії, як це ми робили до того часу.

Михайло Мигалисько

Серед головних питань, які обговорять делегати на київському конгресі СКУ, це сьогодення та перспективи українських громад Східної діаспори, питання еміграції з України, роль української мови серед громад поза межами України та інші питання. Буде обране нове керівництво Світового конгресу українців та проведені зустрічі із представниками української влади.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG