Доступність посилання

ТОП новини

Огляд західної преси: Терористичний акт в Індонезії.


Василь Дарчук Огляд західної преси: Терористичний акт в Індонезії.

Прага, 6 серпня 2003 – Учорашній вибух бомби у готелі «Маріот» в індонезійській столиці Джакарта, власниками якого є західні громадяни, викликав хвилю відгуків у західній пресі на тему причин поширення міжнародного тероризму і перспектив боротьби з цим явищем. Унаслідок терористичного акту загинуло 13 осіб і близько 150 були поранені.

Коментуючи останній терористичний акт мусульманських екстремістів, виконавчий директор компанії «Балтимор технолоджіс» Біджан Хезрі пише в газеті«Уолл стріт джорнел», що Захід у рамках боротьби з міжнародним тероризмом повинен присвятити більше зусиль підготовці кадрів і створенню робочих місць для молодих людей, передусім у країнах Близького сходу. Вибух бомби у Джакарті, підкреслює автор, знову свідчить про брак стабільності в мусульманському світі, яка є наслідком колосального рівня безробіття і браку можливостей для молоді отримувати знання й реалізувати свої здібності у продуктивній праці. Без перспектив на майбутнє, веде далі автор, арабська молодь залишається у відчаї. Тому світовий бізнес повинен врахувати цю ситуацію і обміркувати справу створення можливостей для професійної підготовки і підприємництва у згаданих країнах. На думку автора, американські і європейські банки і технологічний сектор можуть взяти на себе підготовку молодих кадрів для арабського світу. Поки молоді люди не повірять у перспективу продуктивного застосування їхніх знань, пише на закінчення автор, доти не буде місця для ентузіазму і надії.

Швейцарська газета «Нойє цюріхер цайтунґ» аналізує причини нестабільності конкретно у нинішній Індонезії, де набирає розмаху екстремістський рух і терористична активність. Газета вказує на кілька факторів, які могли послужити причиною зростання екстремізму у цій країні. Індонезія страждає передусім від економічної кризи й етнічної ворожнечі, що за словами газети, створює вибухову суміш.

Конкретні мотиви останнього терористичного акту досі так і невідомі, пише швейцарська газета, проте вони чітко свідчать, що Індонезія залишається місцем, де панує нестабільність і несприятливий політичний клімат для західних інвесторів.

Цієї ж думки дотримується німецька газета «Зюддойче цайтуґ», яка першопричиною зростання екстремізму називає економічні труднощі. Газета підкреслює також, що ціллю терористів були передусім іноземні громадяни у джаккартському готелі «Маріот». Терористи бажають посіяти страх серед іноземних бізнесменів, дипломатів і туристів. Це мало б викликати особливий ефект у світлі недавнього терористичного акту на острові Балі у квітні цього року. Після таких акцій, як вважає німецька газета, західні підприємці добре обміркують справу вкладення своїх грошей в Індонезії. За таких умов ця переважно мусульманська країна ніколи не зможе вибратися з убогості і злиднів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG