Доступність посилання

ТОП новини

Відомство Анатолія Зленка - фінансовий порушник чи жертва недостатнього фінансування?


Юлія Жмакіна Відомство Анатолія Зленка - фінансовий порушник чи жертва недостатнього фінансування?

Київ, 14 серпня 2003 року.

Юлія Жмакіна

Міністерство закордонних справ України з порушеннями використало понад 6 мільйонів гривень з держбюджету. А внески України до ООН профінансовані лише на 19%. Такі скандальні дані оприлюднила у середу через солідні українські інформаційні агентства Рахункова палата України. Але вже ранком у четвер картина звинувачень на адресу МЗС суттєво змінилася. За одну ніч з порушника відомство Анатолія Зленка перетворилося на жертву. Як і чому?

З інформації Рахункової палати України було зрозуміло, насамперед, що МЗС на власний розсуд (або, як формулювала Рахункова Палата, “з правопорушеннями”) розподіляло бюджетні кошти. Ось цитата з першої інформації Рахункової палати: “МЗС у 2002 році створило резерв фінансових ресурсів для відкриття 10 дипломатичних представництв на 5 млн. доларів, тоді як фактично на їхнє відкриття було витрачено 1,6 млн. доларів. Кошти у розмірі 2,3 млн. були перерозподілені для вже існуючих дипустанов понад заплановані обсяги”. Експерти Рахункової знайшли порушення і у моменті конвертації гривні в інвалюту. Також дорікають МЗС поганим інформаційно-комп’ютерним забезпеченням відомства. Як звинувачення пролунав і факт, що внески України до ООН профінансовані лише на 19 %.

На ранок, коли вже загальнонаціональні телеканали встигли повідомити про непорядки у відомстві Анатолія Зленка, ситуація змінилася.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю Рахункової палати України Анатолій Юхимчук у телефонній розмові вибачався за неточну інформацію, яку подали інформаційні агентства ввечері у середу. До київського офісу радіо «Свобода» надійшов факс з повідомленням під назвою “Міжнародний імідж держави за залишковим принципом”. Основний акцент – на катастрофічному недофінансуванні урядом зовнішньополітичних програм. МЗС – заручник цієї ситуації.Бюджетний правопорушник не за власною волею. Викручується, як може, перерозподіляє кошти, прикриваючи дірки. Факт жорсткого недофінансування підтверджує і Юрій Щербак, колишній посол України в Ізраїлі, США та Канаді.

Юрій Щербак

Критичне фінансування було у 1992-1993 роках, що зрозуміло, коли я був послом ще в Ізраїлі. Потім вирівнялася ситуація і за часів міністра Удовенка було дуже нормальне фінансування. Ми не шикували, але ми нормально отримували гроші.

Потім, коли я вже приїхав у Канаду, ми дуже скромне мали фінансування. Але ситуація критично загострилася у цьому, 2003 році. Ми отримали лист з міністерства, де було сказано, що, оскільки кошти потрібні для відкриття нових установ, то треба всіляко посилити економію коштів.

Юлія Жмакіна

Втім, Юрій Щербак висловлює і припущення, чому Рахункова палата оприлюднила скандальну інформацію про начебто порушення МЗС у використанні коштів.

Юрій Щербак

Взагалі, я б не хотів думати, я хотів би відкинути цю гіпотезу, але вона теж є, що тут якісь ігри відбуваються на тлі чуток про заміну міністра закордонних справ. Можливо, у цьому вся справа.

Юлія Жмакіна

Тема відставки Анатолія Зленка у Києві мусується вже не перший місяць. І чимало експертів зазначали, що потенційні претенденти на посаду міністра закордонних справ вдаватимуться до різноманітних спецходів, у тому числі і інформаційних, щоб досягти мети. І дехто у Києві припускає, що оприлюднені дані Рахункової палати у першій версії були саме таким ходом, хоча і не без користі для суспільства, яке тепер знає, що Україна не сплачує і п’ятої частини від потрібного внеску до ООН. Комп’ютерів дипломатам не вистачає і за одними напрямками МЗС коштів не надає взагалі, а інші фінансує майже на 100%.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG